گواهینامه ترکیه و مراحل اخذ آن

گواهینامه ترکیه

در این مقاله سعی داریم مراحل اخذ گواهینامه ترکیه از طریق گواهینامه ایرانی بیان کنیم.

در مرحله ی اول باید ترجمه گواهینامه ایرانی را توسط سرکنسولگری ایران ترجمه کنید که برای این کار ابتدا باید در سامانه میخک ثبت نام و کد پیگیری بگیرید سپس از طریق کنسولگری مراحل را پیگیری کنید. ترجمه حدود ١-٢ هفته بعد آماده میشود.

بعد از دریافت ترجمه گواهینامه ایرانی،لازم است که برگه را به kaymakamlık ببرید و آپوستیل (تایید) کنید. این کار خیلی سریع انجام می شود. قابل ذکر می باشد که حتما به kaymakamlık منطقه ای که زندگی می کنید مراجعه کنید.

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز دریافت گزارش سلامت می باشد. برای دریافت این مدرک باید به مرکز بهداشت و یا درمانگاههای خصوصی که özel hastaneler یا aile sağlık merkezleri می شوند، باید مراجعه نمایید. مراکز aile sağlık merkezleri رایگان می باشند ولی احتمال انجام ندادن زیاد می باشد. . هر بیمارستانی گزارش سلامت را انجام نمی دهند و باید حتماً به درمانگاههای özel مراجعه نمایید. هزینه ی اینکار ما بین 100 الی 120 لیر می باشد. از آنجایی که در گواهینامه ایرانی گروه خونی مشخص است نیازی به آزمایش خون نیست. در بیمارستان قسمت گروه خونی ترجمه گواهینامه (که حتماً مهر کایماکاملیک رو داشته باشه) را نشان بدهید و فقط معاینه چشم را انجام بدهید. به پزشک هم ترجمه گواهینامه را نشان بدهید که در گزارششان گروه خونیتان را یادداشت کنند.

هزینه ی صدور گواهینامه ترکیه را نیز باید پرداخت کنید که در حدود 1462 لیر می باشد. این مبلغ را می توانید از طریق ATM زراعت بانک و یا اپلیکیشن زراعت بانک پرداخت کنید. دریافت رسید چاپی برای ارائه به اداره نفوس الزامی می باشد.

آموزش نحوه ی پرداخت مبلغ: ödeme işlemleri بعد vergiler ve resmi kurumlar بعد sürücü belgesi ve kimlik yenileme بعد sürücü belgesi işlemleri بعد ilk başvuru/sınıf ekleme بعد شماره کیملیکتان را وارد می کنید بعد B sınıf (برای گواهینامه ماشین های معمولی) را می زنید و devam یا onay را می زنید فیش واریزی را دریافت می کنید.

برای دریافت گواهینامه ترکیه ترجمه و نوتر مدرک تحصیلی هم لازم می باشد که باید از طریق یکی از دارالترجمه های رسمی و نوتر اقدام نمایید.

در نهایت در مرحله آخر برای تحویل مدارک باید به اداره ی nüfüs مراجعه نمایید که برای رفتن به اداره نفوس لازم است که راندوو (نوبت) بگیرید. این کار از طریق سایت https://randevu.nvi.gov.tr و قسمت sürücü belgesi قابل انجام می باشد. روز و ساعت را خودتان می توانید تعیین کنید.

مراحل اخذ گواهینامه ترک

مدارک مورد نیاز برای تحویل به اداره nüfüs برای اخذ گواهینامه ترکیه:

کپی رنگی اصل گواهینامه ایرانی (پشت و رو)

کپی رنگی کیملیک (پشت و رو)

کپی رنگی صفحه اول پاسپورت

ترجمه گواهینامه ایرانی که از کنسولگری گرفتین و توسط kaymakamlık تایید شده

عکس ۶*۴

برگه sağlık raporu تهیه شده (گواهی سلامت)

فیش واریزی بانک

اصل کیملیک

اصل گواهینامه

ترجمه نوتری شده یکی از مدارک تحصیلی

تبدیل گواهینامه ایران به گواهینامه ترکیه

لازم به ذکر است که از نیم ساعت قبل ساعت راندوو در اداره نفوس حاضر شوید و نسبت به دریافت نویت از دستگاه اقدام نمایید،شماره کیملیک خودتان را وارد می کنید و نوبت دریافت می کنید، مدارک را تحویل می دهید و تا یک هفته بعد گواهینامه ترکیه به آدرسی که مشخص کردید ارسال می شود.

نکته: باید از قبل در اداره نفوس آدرس منزلتان ثبت شده باشد که اینکار نیز خیلی راحت است، با قبض آب یا برق یا گاز و یا قرارداد اجاره نامه و یا سند مالکیت قابل انجام می باشد.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه