سواحل زیبای استانبول، معرفی ده ساحل بخش آسیایی و اروپایی

سواحل زیبای استانبول

استانبول یکی از زیباترین شهرهای جهان می باشد سواحل زیبای استانبول از زیبایی های این شهر به حساب می آیند. در این مقاله به 10 ساحل زیبای استانبول می پردازیم.

استانبول دارای دو بخش آسیایی و اروپایی بوده و هر دو بخش آسیایی و اروپایی با دارا بودن ساحلهای زیبا گردشگران و توریستهای زیادی را به خود جلب می کند. منطقه ی سارییر استانبول یکی از مناطق با ساحل طولانی می باشد.

ده مورد از سواحل زیبای استانبول

ساحل بستانجی (Bostancı Sahil)

اگر ورزش دوست هستید یا دوست دارید آب جو به دست در کنار ساحل تخمه بخورید، حتما باید به ساحل بستانجی که در بخش آسیایی استانبول قرار دارد، سر بزنید. این ساحل با کافه و رستوران های محلی، دست فروش ها و بارهای زیبایش هرکسی را جذب خود می کند.

ساحل بشیکتاش (Beşiktaş Sahil)

یکی از سواحل زیبای استانبول که روح پل بسفر در آن دمیده شده است، ساحل بشیکتاش می باشد. بهترین منظره ی پل بسفر را در کنار صدای کشتی ها و مرغان دریایی از این ساحل می توانید داشته باشید. این ساحل زیبا در بخش اروپایی استانبول قرار دارد.

ساحل ببک (Bebek Sahil) یکی از سواحل زیبا در استانبول

یکی از معروف ترین و مشهورترین سواحل زیبای استانبول است که تاوان این معروفیت و محبوبیت خود را با شلوغی بیش از حد می دهد. ولی باز هم اگر کمی در ساحل ببک دور بزنید، جاهای دنج زیادی برای لذت بردن پیدا می کنید. ساحل ببک را می توان یکی از بهترین سواحل زیبای استانبول بیان کرد.

ساحل اروپایی و آسیایی استانبول

ساحل آوجیلار (Avcılar Sahil)

به زیبایی تمامی سواحل زیبای استانبول است به شرطی که به تور یکی از دوستانی که سیستم روی ماشین خود بسته و مصّر هستند که همه ی حضار از موزیک آنها لذت ببرند، نخورید. ساحل آوجیلار در منطقه غرب بخش اروپایی قرار دارد.

ساحل سارییر (Sarıyer Sahil)

یکی از معدود مکانهایی که آبی دریا و سبز جنگل در هم آمیخته، ساحل سارییر است جایی که می توانید با بورک و سیمیتی که از بورکچی های معروف ساحل سارییر خریده اید، خاطره های زیبا و به یادماندنی ای بسازید. این ساحل یکی از سواحل زیبا در استانبول می باشد. سواحل منطقه ی سارییر بیشترین طول را در شهر استانبول به خود اختصاص داده است.

ساحل سالاجاک (Salacak Sahil)

ساحل سالاجاک، یکی از نقاط زیبا و معروف استانبول است که به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب برای مسافران داخلی و خارجی شناخته می‌شود. این ساحل در شمال استانبول واقع شده و از طریق دریای مرمره به شهر متصل است. ساحل سالاجاک با شنهای طلایی، آبی روشن و چشم اندازهای فوق‌العاده از دریا و شهر استانبول، تبدیل به یک مقصد پرطرفدار برای آنهایی شده که به دنبال تجربه‌ای آرام و زیبا در کنار دریا هستند.

این ساحل به دلیل فراهم آوردن امکانات رفاهی متنوع نیز معروف است. رستوران‌ها، کافه‌ها و فروشگاه‌های محلی اطراف ساحل، فرصتی خوب برای تجربه غذاهای محلی و خریدهای یادگاری ارائه می‌دهند. همچنین، فعالیت‌های دریایی متنوعی مانند شنا، ورزش‌های آبی، و گردش‌های قایقی نیز از جذابیت‌های این منطقه است که به بازدیدکنندگان این ساحل امکان پذیر است.

ساحل مدا (Moda Sahil)

بی شک یکی از آرامش بخش ترین جاهای استانبول، ساحل مدا است. اگر می خواهید در کنار قشر هنرمند در ساحل زمان بگذرانید، حتما به ساحل مدا مراجعه کنید. با هر رنگ و تیپی که باشید، در این ساحل کاملا می توانید راحت باشید. ساحل مدا در منطقه کادیکوی آسیایی قرار دارد.

این ساحل از یک طرف به دریای مرمره مرز دارد، اما از طرف دیگر با جنگل‌های سبز و مسیرهای پیاده‌روی فوق‌العاده زیبا احاطه شده است. این ترکیب منحصر به فرد از دریا و جنگل، یک تجربه آرامش بخش و طبیعتی را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می‌آورد.

ساحل مدا همچنین به عنوان یک مقصد محبوب برای آشپزی دریایی معروف است. رستوران‌ها و کافه‌های محلی اطراف ساحل انواع غذاهای دریایی تازه ارائه می‌دهند که می‌تواند تجربه گردشگران را به یک سفر ذائقه‌ای تبدیل کند. همچنین، فعالیت‌های مختلفی از جمله شنا، تفریحات دریایی و گردش‌های قایقی نیز امکان پذیر است که به بازدیدکنندگان فرصتی برای تفریح در کنار ساحل فراهم می‌کند.

سواحل استانبول

ساحل کوزگونجوک (Kuzguncuk Sahil)

پشت به ساحل کادیکوی در امتداد ساحل به سمت اسکودار جرکت کنید، هرجا که ویلاها و پارک های آرامش بخش دیدید، یعنی به ساحل کوزگونجوک در اسکودار رسیده اید. ساحل کوزگونجوک یکی از جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی در سمت اسکودار استانبول است. این ساحل در شمال شهر و در ناحیه‌ای به نام کوزگونجوک واقع شده و از جنوب به دریای مرمره مرز دارد.

یکی از ویژگی‌های جالب این ساحل، موقعیت جغرافیایی است که به بازدیدکنندگان امکان می‌دهد از یک سو به دریا و از سوی دیگر به سمت منطقه اسکودار دید داشته باشند. این موقعیت استثنایی به بازدیدکنندگان احساسی از صلح و آرامش در کنار آب دریا می‌بخشد.

منظره‌ های طبیعی ساحل کوزگونجوک شامل کوه‌های سبز، جنگل‌های پوشیده از درختان و اطراف آرام و دلنشین است. همچنین، موج‌زنی‌های دریا و نورپردازی غروب آفتاب در این ساحل به تجربه بی‌نظیری از زیبایی طبیعت می‌انجامد. این مکان با فراهم کردن امکانات رفاهی، رستوران‌ها و فعالیت‌های تفریحی متنوع، یک مقصد گردشگری محبوب برای گذراندن زمان آرام و لذت بخش در کنار دریاست.

ساحل امیرگان (Emirgan Sahil)

ساحل امیرگان، جواهری در تاج طبیعت زیبای منطقه سارییر استانبول، به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری در منطقه است. این ساحل فوق‌العاده با شن‌های نرم و آبی کریستالی، یک آسمان آبی صاف و هوای پاک، تبدیل به منطقه ای با طرفداران زیادی از گردشگران محلی و بین‌المللی شده است.

موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد امیرگان، آن را به یک نقطه استراحت فوق‌العاده در کنار دریای مرمره تبدیل کرده است. این ساحل علاوه بر فراهم کردن امکانات رفاهی، دارای پارک‌ها و فضاهای سبز فراوان است که باعث ایجاد یک احساس آرامش و هماهنگی با طبیعت می‌شود.

فعالیت‌های تفریحی چون پیاده‌روی در امتداد ساحل  اینجا را به یک مقصد تفریحی و لذت‌بخش برای همه سنین تبدیل کرده‌اند. امیرگان، جایی است که هر لحظه تبدیل به یک خاطره شیرین و فراموش‌ناپذیر می‌شود. اینجا، آرامش در آغوش طبیعت با لحظاتی پرشور همراه است.

ساحل استانبول

ساحل جاده بستان (Cadde Bostan Sahil)

ساحل جاده بستان، یکی از سواحل زیبای استانبول است که چشم ها را محو می کند و با مسیر طولانی و زیبای دوچرخه سواری و پیاده روی در کنار جاده ی زیبای بغداد قرار دارد. برای دوستداران پیاده روی و دوچرخه سواری بسیار ایده آل است ولی اگر شلوغی را دوست ندارید، مخصوصا در آخر هفته ها، بهتر است به دنبال گزینه های دیگری باشید. این ساحل نیز در منطقه کادیکوی آسیایی قرار دارد.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه