بهترین سواحل ترکیه

بهترین سواحل ترکیه

بهترین سواحل ترکیه

یکی از زیباترین بخش های طبیعی کشور ترکیه سواحل این کشور می باشد که ما در این نوشتار بهترین سواحل ترکیه را معرفی میکنیم. کشور ترکیه با توجه به داشتن مناطق گردشگری زیبا و بی نظیر یکی از قطب های گردشگری در جهان می باشد. و با توجه به مدیریت صحیح، صنعت گردشگری به یکی از مهمترین درآمدهای کشور ترکیه تبدیل شده است.

ساحل الودنیز (ÖLÜDENİZ Sahili):

ساحل الودینز در فتحیه با طبیعت زیبا و بکرش یکی از زیباترین ساحلهای ترکیه شناخته شده است. با اینکه این ساحل ماسه ای نیست و بیشتر شنی است ولی زیبایی دریا به اندازه ای است که قطعا به دیدن اش می ارزد.

ساحل محبوب پاراشوت کاران این ساحل است که دسترسی بسیار راحتی از فرودگاه دالامان (Dalaman) دارد.

بهترین سواحل ترکیه

ساحل ایلیجا (ILICA Sahili):

ساحل مشهور واقع شده در شهر چشمه با دسترسی بسیار راحت اش از فرودگاه ادنان مندرس (Adnan Menderes) همواره مورد توجه توریستها و شهروندان ترک بوده است. این ساحل در مرکز چشمه قرار دارد و با مرکز فقط 3 الی 4 دقیقه فاصله دارد.

آب دریا در این قسمت از ساحل درمان کننده ی برخی بیماری ها است، به همین دلیل نیز اسم Ilıca به معنی آبگرم برای این ساحل انتخاب شده است، چرا که در برخی نقاط ساحل آبگرم معدنی ای که از دریا بیرون می آید، وجود دارد.

ILICA Sahili

ساحل کلبکلر وادی سی (KELEBEKLER VADİSİ Sahili):

یکی از دیگر از بهترین سواحل ترکیه، ساحل رویایی کلبکلر وادیسی که به اندازه ی نامش بهشت پروانه ها زیباست و دورتا دور توسط طبیعتی زیبا و بکر احاطه شده است، می باشد.

در پایین کوه معروف بابا داغ (Babadağ) واقع شده است که نه تنها در ترکیه بلکه در کل دنیا شناخته شده است و از اکثر نقاط دنیا، توریست ها برای دیدن این ساحل زیبا به ترکیه می آیند.

KELEBEKLER VADİSİ Sahili

ساحل و پلاژ پاتارا (PATARA Plajı):

یکی از زیباترین و دوست داشتنی ترین مناطق شهر آنتالیا (Antalya)، بخش کاش (Kaş) است که بزرگترین ساحل قابل شنای (پلاژ) دریای مدیترانه (Akdeniz) یعنی پلاژ پاتارا در آن واقع شده است.

طبیعتی بکر و زیبا و اثرات تاریخی چون تپه ی آپولو (Apollo Tapınağı) این ساحل را متفاوت کرده است. ساحل ماسه ای با رنگ زیبای دریا در کنار جنگل های سرسبز این ساحل همواره مورد توجه زیبا دوستان بوده است. از فرودگاه دالامان (Dalaman)، دسترسی به این ساحل بسیار راحت است.

از طرفی این ساحل، ساحل بسیار مهمی برای نوعی لاک پشتهای دریایی به نام کاره تا کاره تا (Caretta Caretta) می باشد. این لاک پشت ها کاملا در دریا زندگی می کنند و فقط برای تخم گذاری به ساحل می آیند.

PATARA Plajı

ساحل و پلاژ ایزتوزو (İZTUZU Plajı):

پلاژ ایزتوزو به طول 4 کیلومتر یکی از بزرگترین ساحل های ترکیه است که در شهر دالایان (Dalayan) قرار دارد. آب دریای شور و دریای شیرین را در این ساحل به هم می رسند و این یکی از ویژگی های بی نظیر این ساحل است.

به دلیل زندگی گونه های خاص لاک پشت کاره تا کاره تا (Caretta Caretta) در این منطقه، فقط در ساعت های مشخص می توان از ساحل استفاده کرد و 24 ساعته نیست. متاسفانه به دلیل اینکه این منطقه، جزء مناطق محافظت شده نیست، ساخت و ساز بی رویه طبیعت این منطقه را تهدید می کند.

İZTUZU Plajı

ساحل و پلاژ کلئوپاترا (KLEOPATRA Plajı):

یکی از بهترین سواحل ترکیه ساحل کلئوپاترا می باشد که در یکی از زیباترین منطقه شهر آنتالیا یعنی در منطقه ی آلانیا قرار دارد. ساحل با شهرت جهانی است که غار داملاتاش (Damlataş) نیز در این ساحل قرار دارد.

ساحلی بسیار طولانی از جنس ماسه است که به اندازه ی ماسه بودن ساحل، دریای زیبایش نیز جذاب است. علیرغم طولانی بودن ساحل، همواره شلوغ بوده و برای شناکردن یکی از بهترین انتخاب ها در شهر زیبای آنتالیاست. از شهر آنتالیا با اتوبوس به راحتی قابل دسترسی است.

KLEOPATRA Plajıبهترین سواحل ترکیه

ساحل و پلاژ آلتین کوم (ALTINKUM Plajı):

ساحل آلتین کوم ساحلی در شهر دیدیم (Didim) است که به هتل های زیبایش معروف است. علاوه بر هتل می توانید از اجاره ویلا ها و آپارتمان شخصی نیز در این ساحل لذت ببرید. چون در مرکز شهر دیدیم قرار دارد و دسترسی بسیار راحتی دارد. پلاژهایی دولتی در این ساحل خدمات می دهند که کاملا رایگان هستند ولی صد البته که کیفیت و امکانات پلاژهای خصوصی را ندارند.

این ساحل به فرودگاه ادنان مندرس نیز بسیار نزدیک است و می توان گفت که برای رفتن به این ساحل اصلا اذیت نخواهید شد.

ALTINKUM Plajı بهترین سواحل ترکیه

ساحل و پلاژ اینجه کوم (İNCEKUM Plajı):

این ساحل در مارماریس به کاملا ماسه ای بودن و رنگ زیبای دریایش شناخته شده است و در اکثر فصول زیارت کننده های خود را دارد. از تاسیسات رفاهی موجود در ساحل اینجه کوم می توانید نیازهایتان را برطرف کنید.

İNCEKUM Plajı بهترین سواحل ترکیه

ساحل و پلاژ کوم کوی (KUMKÖY Plajı):

ساحل کوم کوی در منطقه حفاظت شده ی شهر آنتالیا قرار دارد و به فرودگاه آنتالیا نزدیک است. علاوه بر ماسه ای بودن این ساحل، آثار تاریخی موجود در این ساحل نیز توجه گردشگران را به این ساحل جلب می کند. تاسیسات رفاهی متعددی در ساحل کوم کوی خدمات می دهند.

KUMKÖY Plajı بهترین سواحل ترکیه

ساحل روستای کادیرگا (KADIRGA KOYU Sahili):

با این که این ساحل سنگی است ولی شفافیت و زیبایی بسیار آب دریا در این ساحل توجه زیادی را به خود جلب می کند. ساحل کادیرگا که در منطقه ی آسوس (Asos) روستای کادیرگا (Kadırga Koyu) واقع شده، از مرکز شهر چاناک کاله (Çanakkale) فقط 90 کیلومتر فاصله دارد.

KADIRGA KOYU Sahili بهترین سواحل ترکیه

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه