اپلیکیشن های مورد نیاز در ترکیه

اپلیکیشن های مورد نیاز در ترکیه

در این مقاله برخی از اپلیکیشن های مورد نیاز در ترکیه را معرفی میکنیم. روز به روز با گسترش علوم اینترنتی و استقبال تمامی مردم دنیا به این سبک زندگی آشنایی و استفاده از اپلیکیشن ها و سایتهای خدماتی و فروشگاهی یکی از ملزومات زندگی شده است به طوریکه باید قبل از مهاجرت و یا حتی قبل از مسافرت به کشوری جدید باید از برخی اپلیکیشن های عمومی که کاربرد زیادی دارند و اکثر مردم آن کشور استفاده می کنند آشنایی پیدا کرد.

در کشور ترکیه هم در تمامی زمینه ها اپلیکیشن ها و سایتهای معتبر و خوبی وجود دارد که با آشنا شدن و استفاده کردن از آنها میتوانید در برخی مواقع از تخفیف ها و مزایای آن استفاده کنید و همچنین از نظر زمانی نیز صرفه جویی کنید.

سایتهایی در زمینه اجاره و خرید و فروش ملک که خیلی کاربردی هستند

در این زمینه چندین برنامه و سایت وجود دارد که از بین آنها sahibinden و hepsiemlak از اعتبار نسبتا بالایی برخوردار بوده و پرکاربرد تر می باشند. از این دو سایت می توانید در زمینه ی خرید ملک و اجاره ملک در کل شهرهای ترکیه  استفاده نمایید. این سایتها به حالتی هستند که آگهی های ملکی هم از طرف شرکت های ملکی و هم از طرف خود صاحبخانه ها در سایت قرار داده می شود و شما میتوانید با بررسی تمامی اطلاعات یک آگهی، از طریق شماره های تماس نوشته در آگهی نسبت به اجاره و یا خرید ملک در ترکیه از طریق ارتباط با صاحب آگهی اقدام نمایید.

لازم به ذکر است سایت ساهیبیندن فقط در زمینه ی ملکی فعالیت ندارد. شما می توانید تمامی نیازهای خود اعم از خرید خودرو، لوازم دست دوم و صفر برای منزل، لوازم الکترونیکی و کارهای خدماتی را نیز از طریق این سایت پرقدرت ترکیه انجام دهید. میتوانیم بگوییم سایت ساهیبیندن همانند سایت دیوار در ایران می باشد.

سایت ساهیبیندن

همانطور که در مقاله ی اجاره ملک در ترکیه بیان کردیم با اینکه این دو سایت از سایتهای بسیار پرکاربرد هستند اما متاسفانه آگهی های فیک و موردهای کلاهبرداری نیز در این سایتها موجود می باشد و باید حتما در انجام امور اجاره و خرید باید دقت کامل و کافی را داشته باشید.

سایت هپسی املاک

اپلیکیشن های مورد نیاز در ترکیه در زمینه ی خرید آنلاین

میتوانیم در زمینه ی خرید آنلاین دو برنامه فوق العاده قدرتمند trendyol و hepsiburada را معرفی کنیم. این دو برنامه تقریبا همانند خرید اینترنتی از دیجی کالا در کشور ایران است. شما با عضویت در هر کدام از این برنامه ها می توانید تمامی لوازم مورد نیازتان را به راحتی خریداری نمایید. در طول سال و در روزهای مشخص این دو برنامه تخفیفات بسیار عالی را برای مشتریان اعمال می کنند و در حالت کلی قیمت اکثر لوازم نسبت به بقیه ی اپلیکیشن ها و فروشگاهها بهتر و ارزان تر می باشد.

اپلیکیشن ترندیول

مهم ترین موردی که می توان بیان کرد این است که امنیت و مدیریت این برنامه ها بسیار بالا می باشد بطوریکه در صورت ایراد داشتن کالای خریداری شده و یا به هر دلیل دیگری می توانید آن را بدون هیچ هزینه ای باز گردانید و مبلغ پرداخت شده تا چند روز به حسابتان برگشت داده می شود. فقط در نظر داشته باشید که برای خرید از این دو برنامه حتما باید کارت بانکی بین المللی یا کردیت کارت داشته باشید.

اپلیکیشن هپسی بورادا

پرکاربردترین اپلیکیشن در زمینه ی جابجایی شهری

اگر قصد استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در کشور ترکیه را دارید بهترین برنامه، برنامه ی Moovit می باشد. این برنامه براساس مبدا و مقصدی که شما انتخاب می کنید بهترین مسیر را برای شما ارائه می دهد به طوریکه شما میتوانید از طریق این برنامه از مبلغی که باید پرداخت کنید مطلع شده و حتی می توانید از طریق همین برنامه نیز به صورت آنلاین پرداخت کنید.

اپلیکیشن موویت

اگر به هر دلیلی زمان استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را ندارید و میخواهید از تاکسی استفاده کنید بهترین برنامه برای تاکسی برنامه های Bitaksi و uber می باشند.

بعد از انتخاب مسیر مسافرت اطلاعات تاکسی و راننده ی تاکسی ای که برای شما انتخاب شده است به صورت کامل همراه با تصویر راننده نمایش داده می شود، همچنین قیمت حدودی پرداخت از طریق برنامه به شما اطلاع داده می شود که شما می توانید هم از طریق برنامه و هم به صورت نقدی هزینه ی جابجایی را پرداخت نمایید.

اپلیکیشن بی تاکسی ترکیه

برای استفاده از خدمات حمل و نقل بین شهری به صورت دریایی، استفاده از برنامه ی İdo توصیه می شود. در صورتی که بخواهید از شهر استانبول به شهرهای اطراف، مسافرت کنید (چه به صورت پیاده و چه با ماشین) می توانید از مسیر دریایی استفاده کنید. شما با عضویت در این برنامه می توانید مسیر، تاریخ و زمان حرکت را انتخاب نموده و نسبت به خرید بلیط اقدام نمایید.

اپلیکیشن اوبر

پرکاربردترین اپلیکیشن در زمینه ی غذا و خوراک

از جمله برنامه هایی که در زمینه ی غذا و خوراک در ترکیه کاربران زیادی دارد و پرکاربرد تر هستند برنامه های yemeksepeti و Getir می باشند. از طریق این برنامه ها شما می توانید غذا و خریدهای مارکتی خود را سفارش دهید.

اپلیکیشن یمک سپتی

این برنامه ها، نزدیک ترین رستوران ها به آدرسی که شما مشخص کرده اید را برای شما معرفی می کنند که با انتخاب غذا و سفارش، در کوتاهترین زمان سفارش مورد نظر برای شما ارسال می شود. نحوه ی پرداخت در این برنامه ها هم به صورت نقدی و هم به صورت اینترنتی و آنلاین امکان پذیر می باشد.

اپلیکیشن گتیر - اپلیکیشنی برای سفارش تمامی نیازهای خود

علاوه بر این برنامه ها شما می توانید از برنامه های برخی از رستوران ها و کافه های زنجیره ای مانند مک دونالد، استارباکس و . . . نیز به صورت مستقیم استفاده نموده و سفارش غذا و نوشیدنی بدهید.

مک دونالد - اپلیکیشن برای سفارش غذا در ترکیه

با استفاده از این اپلیکیشن ها می توانید در زمان و هزینه صرفه جویی نمایید. البته با پیشرفت علم و سوق مردم به خریدهای آنلاین تعداد اپلیکیشن های مورد نیاز در ترکیه که مفید باشند زیاد می باشد و امکان بیان تمامی اپلیکیشن ها امکان پذیر نیست. اگر سوالی در مورد دیگر اپلیکیشن های کشور ترکیه داشتید، میتوانید از مشاورین شرکت الومیگرنت مشورت و درخواست راهنمایی داشته باشید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه