شماره مالیاتی در کشور ترکیه و نحوه اخذ آن

شماره مالیاتی در ترکیه

از مهمترین موارد ضروری دریافت شماره مالیاتی در کشور ترکیه این است که اتباع خارجی برای انجام کارهایی مثل خرید ماشین، افتتاح حساب بانکی، خرید ملک در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک و حتی در انجام کارهای نوتری و وکالت دادن در نوتر، نیاز به دریافت شماره مالیاتی دارند.

دریافت این شماره ی ده رقمی به راحتی از طریق سایت اداره ی مالیاتی کشور ترکیه ممکن است. زمانی اتباع خارجی میتوانند نسبت به دریافت این شماره مالیاتی اقدام کنند که در خاک کشور ترکیه حضور داشته باشند.

همچنین باید در نظر بگیرید که قبل از دریافت کد مالیاتی به اطلاعاتی از قبیل آدرس و شماره ی تلفن (خط ترکیه) جهت وارد کردن در سیستم نیاز دارید.

شماره مالیاتی یا همان Vergi numarasi یک کد ده رقمی می باشد که در تمامی امور اداری و مالی از آن استفاده می شود و هر شخصی شماره مالیاتی مخصوص به خود را دارد. علاوه بر اشخاص، شرکتهای ثبت شده در ترکیه نیز Vergi numarasi دریافت میکنند. در این مقاله نحوه ی اخذ Vergi numarasi در کشور ترکیه را به صورت مرحله به مرحله بیان میکنیم.

نحوه دریافت شماره مالیاتی از طریق سایت اداره مالیات

دریافت Vergi numarasi از طریق سایت دیجیتال اداره مالیات به آدرس https://dijital.gib.gov.tr انجام میگیرد. بعد از ورود به سایت اداره ی مالیات در صفحه ی اصلی (طبق تصویر زیر) از بخش منوها وارد بخش Potential Tax Identification Number Application شوید.

شماره مالیاتی در کشور ترکیه

در منوی باز شده بخش Yabancılar İçin Potansiyel Vergi Kimlik Numarası Başvurusu را انتخاب می کنیم. (در تصویر زیر با علامت فلش نشان داده شده است.)

شماره مالیاتی اتباع خارجی در ترکیه

در صفحه ی جدید باز شده اطلاعات شخصی خود از قبیل نام، نام خانوادگی، جنسیت، نام مادر، نام پدر، تاریخ تولد (به میلادی)، محل تولد، ملیت، شماره تلفن (خط ترکیه)، آدرس محل اقامت، شماره پاسپورت، تاریخ صدور پاسپورت، تاریخ انقضای پاسپورت را وارد میکنید. در انتها گزینه ی اطلاعات صحت اطلاعات وارد شده را اعلام میکنم را تیک می زنید.

فرم کد مالیاتی ترکیه

سپس با زدن دکمه ی Başvur (Apply) برگه مالیاتی شما در صفحه ظاهر می شود که می توانید فایل پی دی اف تولید شده را دانلود و از آن پرینت تهیه کنید.

لازم به ذکر است در صورت هرگونه مشکل در سایت اداره ی مالیاتی شما می توانید نسبت به مراجعه حضوری به اداره ی مالیاتی برای اخذ شماره ی مالیاتی اقدام نمایید.

با این حال مشاورین بخش مهاجرت و اقامت شرکت الومیگرنت در صورت نیاز کنار شما عزیزان در انجام امور اداری و ارائه خدمات بهتر خواهند بود.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه