اجاره ملک در ترکیه

کشور ترکیه به دلیل نزدیکی به کشور ایران و داشتن فرهنگی نزدیک به فرهنگ ایران، مهاجران زیادی را همواره از ایران پذیرا بوده است و قسمتی بسیاری از این مهاجران اقامت از طریق اجاره ملک (به دلیل آسان تر و ارزان تر بودن) را انتخاب کرده اند. اما با وجود اینکه اقامت از طریق اجاره ملک آسان تری راه اقامت در ترکیه می باشد، انتخاب محل سکونت براساس نیازهای شخصی همواره دغدغه هموطنان عزیز بوده است. چرا که در ترکیه منطقه ای به عنوان بالای شهر و یا پایین شهر وجود ندارد و ممکن است با کمی فاصله، شاهد تفاوت عظیمی در فرهنگ منطقه را شاهد باشیم.

به عنوان یک خارجی بدلیل نداشتن شناخت کافی، همواره گرفتن مشورت از یک فرد آگاه توصیه می شود.
اجاره ملک در یک کشور بیگانه طبیعتا مشکلاتی را بهمراه دارد. برای روشن تر شدن این موضوع باید به تفاوت های اجاره ملک در ترکیه و ایران بپردازیم:

در ترکیه مفهوم رهن خانه وجود ندارد و فقط مبلغی به عنوان دپوزیت به اندازه یک الی سه ماه اجاره به صاحب خانه پرداخت می شود که در هنگام تخلیه در صورت وارد نکردن خسارت به مستاجر برگشت داده می شود.

همچنین به دلیل برخی ناکامی های صاحب خانه ها در رابطه با مستاجرهای خارجی، برخی از صاحب خانه ها تمایلی به مستاجر خارجی ندارند و یا در شرایط خاصی (گرفتن دپوزیت بیشتر و یا گرفتن چندماه تا یکسال اجاره به صورت پیش پرداخت) حاضر به قبول مستاجر خارجی هستند.

مورد بعدی و مهم ترین مورد نیز نداشتن کیملیک (کارت شناسایی و یا اجازه اقامت کشور ترکیه) در مورد مهاجرین جدیدالورود میباشد که این مورد نیز بعضا باعث نگرانی صاحب خانه ها در مورد مستاجر میشود.

موضوع آخر در رابطه با اجاره منزل در ترکیه موضوع آبونمان گاز شهری ، آب و برق می باشد. هر شخصی برای استفاده از سه مورد بالا باید از اداره های مربوطه هرکدام را به نام خود ثبت نماید. امکان تغییر نام با استفاده از پاسپورت در مورد برق وجود دارد ولی در مورد آب و گاز شهری حتما باید کارت اقامت ترکیه داشته باشید که صد البته حداقل در یک ماه اول این امکان وجود ندارد، و برای حل این مشکل باید از صاحب خانه و یا دوستی که در ترکیه دارای اقامت می باشد کمک بگیرید.

چگونه در ترکیه خانه اجاره کنیم؟

از دو طریق می توانید در ترکیه خانه یا آپارتمان اجاره کنید: یکی از طریق آژانس های املاک و دیگری از طریق اجاره ی مستقیم از خود صاحب خانه

اجاره از طریق آژانس های املاک: 

یکی از روش های پیدا کردن خانه برای اجاره کمک گرفتن از آژانس های املاک می باشد. اگرچه اجاره کردن خانه از طریق آژانس های املاک دارای هزینه (کمیسیون) می باشد ولی از جهت اطمینان و امنیت پروسه، بهترین روش برای امور ملکی می باشد. چرا که متاسفانه همواره سودجوهایی وجود دارند که در پی کلاهبرداری می باشند،برای مثال اشخاصی وجود دارند که آپارتمانهایی که مالک آن نیستند را اجاره میدهند و شما بعد از اجاره و پرداخت مبالغی به این قضیه پی خواهید برد.
هم چنین در صورت وجود اختلاف نظرهایی مابین مالک و مستاجر بهترین واسطه رفع مشکلات مشاورین قانونی املاک می باشند.

شرکت ما در زمینه ی اجاره خانه در سرتاسر شهر استانبول در خدمت هموطنان عزیزمان می باشد. ما با ارائه بهترین خانه ها و هر آنچه شما می خواهید، آرامش و اطمینان را به شما می بخشیم.

لازم به ذکر است در کشور ترکیه برخلاف ایران هزینه ی کمیسیون فقط از طریق مستاجر پرداخت می شود.

اجاره از مالک به صورت مستقیم و بدون واسطه: 

در ترکیه همانند ایران صاحب خانه ها از طریق سایت های اینترنتی آگهی هایی مبنی بر اجاره ی خانه خود ارائه می دهند که شما با مراجعه به آن سایت ها و مشخص کردن کاراکتر های خود خانه مورد نظر خود را پیدا می کنید. سایت هایی که در کشور ترکیه برای کارهای ملکی زیاد استفاده می شود عبارت اند از www.sahibinden.com و www.emlakjet.com و . . . می باشد. ولی حتما در نظر داشته باشید که برخی از آگهی ها از طرف افراد سودجویی گذاشته شده است که می تواند برای شما دردسرساز باشد. بهترین راه برای حل این مورد هم درخواست سند مالکیت خانه از صاحب خانه می باشد.

در حالت کلی باید توجه داشته باشید که هنگام تحویل خانه تمامی اشیاهای موجود در خانه صحیح و سالم باشند چون در هنگام تحویل خانه به صاحب خانه ها تمامی لوازم و اشیاهای خانه به صورت صحیح و سالم تحویل داده می شود. قبل از اسباب کشی و ورود به خانه، تعمیر خرابی های موجود در اشیاء بر عهده ی صاحب خانه می باشد.

اخذ اقامت با اجاره ملک در ترکیه

شما برای اینکه بتوانید از طریق اجاره ی ملک، اقامت ترکیه بگیرید، باید اجاره ملک شما به صورت محضری انجام شده باشد و آدرس خانه ای که اجاره کرده اید به صورت صحیح و کامل در قرارداد نوشته شود. زیرا از طرف اداره مهاجرت مامورینی به محل سکونت شما ارسال میگردد تا سکونت شما در آن محل تایید شود.

اگر بنابه دلایلی آدرس شما خود را تغییر دادید حتما باید به ادارات مربوطه جهت تغییر آدرس مراجعه و اطلاع دهید. شما برای استخدام در یک شرکت و گرفتن اجازه ی کار باید حتما دارای اقامت باشید. که اکثر مهاجرانی که قصد گرفتن ویزای کاری هستند برای گرفتن اقامت، از طریق اجاره ی ملک اقدام می کنند.

بهترین مناطق استانبول برای اجاره خانه

بهترین مناطق استانبول برای زندگی کردن بستگی به کاری که شروع خواهید کرد و همچنین به هدفی که استانبول را برای زندگی کردن انتخاب کرده اید بستگی دارد. اما در حالت کلی در بخش اروپایی استانبول منطقه شیشلی از بابت دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل عمومی مناسب ترین منطقه می باشد ولی باید این را هم در نظر بگیریم که قیمت اجاره ی خانه در منطقه ی شیشلی بالاتر است. مناطق بشیکتاش و سارییر هم با اینکه نسبت به شیشلی دسترسی آسان تری ندارد اما از بابت زیبایی و نزدیکی به دریا آرامش و زیبایی خاص خود را دارد. لازم به ذکر است به منطقه ی کاغیت هانه نیز اشاره کرد که این منطقه به خاطر مرکزی بودن و دسترسی آسان به وسایل حمل و نقل عمومی و کمتر بودن میزان کرایه ها از مناسب ترین مناطق برای اجاره کردن خانه به حساب می آید.

اما اگر بخواهید منطقه ای با اصیل تر و آرام تر برای زندگی کردن در استانبول را برای خود انتخاب کنید ما بخش آسیایی استانبول را برای شما پیشنهاد می کنیم.

منطقه ی کادیکوی یکی از بهترین و مرکزی ترین مناطق بخش آسیایی می باشد. که این منطقه دارای دسترسی آسان تری به وسایل حمل و نقل عمومی دارد. به دلیل نزدیک بودن به دریا و داشتن ساحل های بی نظیر به زیبایی منطقه کادیکوی نیز می افزاید. مناطق آتاشهیر و اسکودار نیز از جمله مناطق خوب بخش آسیایی به حساب می آیند.

#اجاره_ملک_در_ترکیه 

#استانبول 

#الومیگرنت

Compare listings

Compare