فرآیندهای فروش خانه چند روز طول می کشد؟

فرایند فروش 1

فروش املاک و مستغلات یک معامله پرهزینه و زمان بر است. معاملات خرید و فروش مسکن فقط در اداره سند (تاپو و کاداسترو) انجام می شود. پس از تهیه مدارک لازم جهت فروش، مدارک به اداره سند ارائه می شود و مراحل فروش طبق مراحل انجام می شود.

در فرایند خرید و فروش مراحلی وجود دارد که هم فروشنده و هم خریدار خانه باید قبل و بعد از خرید خانه انجام دهند. معاملات فروش پس از انجام کلیه تعهدات و تایید آنها به صورت قانونی انجام می شود. پس از معامله فروش می توانید خانه و کلید را به خریدار تحویل دهید.

معاملات فروش خانه چگونه انجام می شود؟

در این مقاله می توانید به راحتی پاسخ این گونه سوالات را بیابید. در این فرآیند ابتدا مدارک لازم به طور کامل تهیه می شود. سپس به صورت آنلاین و یا از طریق تماس با مرکز تماس اداره ی سند (تاپو و کاداسترو) از اداره سند زمانی برای انجام بنام زدن سند گرفته می شود. در روز تعیین شده، فروشنده و خریدار با مدارک به اداره سند مراجعه می کنند و حضور هر دوی آنها در اداره ی سند ضروری می باشد.

معاملات فروش خانه چند روزه انجام می شود؟

خرید و فروش خانه معاملاتی است که با انجام صحیح مراحل معامله و آماده کردن سریعتر مدارک  در زمان کوتاهی انجام می شود. این فرآیند که یک فرآیند بلندمدت به نظر می رسد، می تواند در مدت زمان کوتاهی انجام شود.

فرآیند فروش خانه به نوعی به سرعت جمع آوری اسناد مربوط می شود. هر چه زودتر مدارک لازم به درستی تهیه شود، سریعتر می توان از اداره سند راندوو گرفت. مدت زمان انجام بنام زدن در اداره سند یک فرآیند یک الی 2 روزه است. در صورت تکمیل نبودن مدارک مورد نیاز می تواند این فرآیند طولانی شود.

فرایند فروش 2

مدارک مورد نیاز برای فروش خانه چیست؟

یکی از مهم ترین نکات در فروش خانه جمع آوری مدارک مورد نیاز است. اسناد مهمی وجود دارد که خریدار و فروشنده باید قبل از انجام معاملات داشته باشند. مدارک لازم برای فروش خانه هم از خریدار و هم از فروشنده درخواست می شود. این اسناد عبارتند از:

1- مدارک درخواستی از فروشنده
 • اصل یا فتوکپی سند
 • اصل یا فتوکپی کارت کیملیک
 • سند ارزش اظهاری املاک ( Raiç Bedel)
 • در صورت وصول وکالت، اصل وکالتنامه محضری
 • بیانیه عدم وجود بدهی مالیاتی از شهرداری
 • بیمه نامه اجباری زلزله (DASK)
2- مدارک درخواستی از خریدار
 • اصل یا فتوکپی کارت کیملیک
 • در صورت تعیین وکیل اصل وکالتنامه محضری
در صورت اینکه فرد خریدار دارای پاسپورت ترکیه نباشد موارد زیر نیز مورد نیاز است:
 • ترجمه ی پاسپورت و شناسنامه
 • برگه ی گزارش کارشناس رسمی دولت ترکیه که اکسپر گفته می شود.
 • برگه ی دوویز آلیم برگه سی که از بانک باید گرفته شود

طرفین می توانند بلافاصله پس از جمع آوری تمام این مدارک، مراحل درخواست بنام زدن سند را تکمیل کنند.

برای فروش خانه با چه میزان هزینه مواجه خواهیم شد؟

فروش خانه فرآیندی است که مراحل مختلفی دارد. یکی از این مراحل پرداخت هزینه های سند ملک مورد معامله می باشد.

مبلغ پرداختی برای هزینه سند مالکیت 4 درصد مبلغی است که در سند درج شده است. از نظر قانونی 2 درصد از این مبلغ را فروشنده و 2 درصد مابقی را خریدار پرداخت می کند. اما نحوه ی پرداخت این مبلغ کاملا بستگی به توافق طرفین معامله دارد که اکثرا فروشنده مبلغ 2 درصد را پرداخت نمی کند و 4 درصد کل مبلغ را خریدار پرداخت میکند .

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه