دریافت اقامت در ترکیه

دریافت اقامت در ترکیه

اقامت توریستی ترکیه اولین روش برای اقامت می باشد . ترکیه یکی از کشور های نزدیک ایران است که سالانه پذیرای افراد زیادی است که به قصد اقامت تحصیلی و یا گردش به این کشور می ایند . اما روشی که در سال های اخیر هموطن های ما توانسته اند به این کشور مهاجرت کنند ، اقامت توریستی بوده است . این اقامت شرایط و اقدامات خاصی را نیاز دارد که ایرانیان با پرداخت هزینه های مربوط به ان ، موفق به اخذ اقامت در ترکیه می شوند . این افراد با استفاده از روش های مختلف و ارائه مدارک لازم میتوانند در این کشور اقامت بگیرند و در شرایطی هم میتوانند تصمیم بگیرند که اقامت خود را تمدید کنند .

دریافت اقامت در ترکیه

به طور کلی ، مدت زمان حضور در ترکیه سه ماه می باشد ، که برای اقامت در طی این مدت نیازی به دریافت ویزا ندارند . البته باید این را بدانید که افراد در طی این مدت امکان تجارت و یا تحصیل را ندارند .

افرادی که قصد حضور به مدت ۹۰ روز در ترکیه را دارند . میتوانند با برخورداری از شرایط لازم ، برای دریافت اقامت یکساله اقدام کنند .
مدارکی وجود دارد که دولت ترکیه برای اقامت توریستی به ان توجه ویژه دارد .

لزوم حضور در خاک ترکیه به دلیل تحقیقات علمی و تحصیلی .

اخذ اقامت توریستی با اجاره ملک

اخذ اقامت توریستی با خرید ملک

شروع یک شغل و یا فعالیت تجاری بر اساس قوانین دولتی کشور

اخذ اقامت ترکیه به واسطه ازدواج

اخذ اقامت به واسطه شرکت در دوره های اموزشی

پس از اتمام مدت زمان یکساله اقامت در خاک ترکیه ، با ارائه مدارکی که نشان می دهد شما شرایط لازم را جهت ماندن در ترکیه داشته باشید ، میتوانید جهت تمدید اقامت خود تمدید کنید .

مشغول به کار شدن با اقامت توریستی

اگر مدت ۶ ماه از اقامت شما باقی مانده باشد و این اقامت به واسطه خرید و یا اجاره ملک بوده باشه ، شما میتوانید با اخذ مجوز های لازم در این کشور مشغول به کار شوید . در حقیقت دریافت مجوز کار در این کشور نیازمند دارا بودن کارت اقامت یا کیملیک می باشد .

این مجوز در شرایطی داده می شود که استخدام فرد توسط یک شخص ترک صورت پذیرفته باشد و در طول این مدت هم بیمه فرد واریز شده باشد . در این صورت میتوان جهت اخذ اجازه نامه کار اقدام کرد .

قوانین اقامت توریستی در ترکیه

اقامت توریستی در ترکیه اسان ترین و راحت ترین کار برای دریافت اقامت در ترکیه می باشد .
اما در سال های اخیر سختگیری برای گرفتن اقامت مخصوصا در سال های اول انجام شده است .
شما علاوه بر اجاره نامه نیازمند برگه گردش حساب و تمکن مالی نیز هستید .

همچنین باید فرمی را هنگام تحویل مدارک پر کنید که نشان دهنده هدف شما از مهاجرت به ترکیه می باشد .

اگر به هر دلیل اقامت شما رد شد شما باید به مدت یک سال خاک ترکیه را ترک کنید و بعد از یک سال دوباره اجازه دارید که برای دریافت اقامت در این کشور اقدام کنید .
دقت داشته باشید که در اقامت ترکیه ، فراهم کردن تمامی مدارک ، موضوع بسیار مهمی است که می بایست به صورت کاملا صحیح انجام شود .
نکته اخر اینکه اگر قصد تمدید اقامت خود دارید حتما دو ماه زودتر از پایان اقامت خود اقدام کنید .

 

 

 

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare