ترکیه و آشنایی با آن

ترکیه و اشنایی با ان
0
(0)

ترکیه یکی از کشور های مهم در منطقه خاورمیانه و اروپا می باشد که این کشور زیبا در ناحیه ای میان اسیا و اروپا واقع شده است و به عنوان یک منطقه با ارزش از نطر فرهنگی و اقتصادی به شمار می رود . به خاطر نزدیکی ترکیه به ایران خیلی از افراد ایران برای تحصیل و کار به این کشور مهاجرت میکنند .

به خاطر شرایط ایده ال زندگی در این کشور خیلی از افراد به این کشور مهاجرت میکنند .

ترکیه و اشنایی با ان

اقتصاد ترکیه

ترکیه یک اقتصاد بازار ازاد و رقابتی می باشد که بخش خصوصی در اقتصاد این کشور نقش زیادی دارد و دولت بیشتر وظیفه نظارت بر ان را ایفا میکند . بنابراین کالا ها و خدمات میتوانند بدون مانعی از سمت کشور مبادله شوند . ترکیه در سالیان اخیر به اقتصاد کشور خود اهمیت بیشتری داده است تا روند خصوصی سازی را بیشتر کند و امور مالی را سامان بخشد . همچنین اصلاحاتی در بخش های کشاورزی ، بهداشت و حمل نقل نیز شده است تا به بهبود وضعیت اقتصاد ترکیه کمک کند .

نرخ بیکاری در ترکیه در سال ۲۰۲۲

بر اساس اخرین امار اعلام شده توسط نیروی کار ترکیه ، نرخ بیکاری ۱۱.۷ درصد بوده است . همچنین تعداد شاغلین در ترکیه ۳۰ میلیون نفر بوده که میتوان گفت نرخ اشتغال ۴۷.۲ درصد بود است .

مالیات ترکیه

ترکیه یکی از رقابتی ترین نرخ های مالیات بر شرکت را در میان کشور های سازمان همکاری و توسعه اقتصادی دارد .

به همین دلیل سالانه بسیاری از تمام کشور های جهان به ترکیه میایند برای ثبت شرکت های خود که در این میان ایرانی ها هم به چشم میخورند .

شرایط تحصیل در ترکیه

ترکیه پر از مدارس مختلف است . افراد زیادی به دلیل کیفیت بالای اموزش در ترکیه در مدارس و دانشگاه ها فرزندان خود را به این کشور می فرستند . مدارکی که در دانشگاه ترکیه اعطا می شود مدارکی معتبر در سراسر دنیا می باشد .

موقعیت جغرافیایی

ترکیه ، کشوری است که موقعیت جغرافیایی جالبی دارد چون نیمی از ان در اسیا و نیمی دیگر ان در اروپا می باشد . این کشور در طول تاریخ ، به عنوان پل ارتباطی بین دو قاره عمل کرده است . دریا های مهمی که در ترکیه وجود دارد ؛
دریایی سیاه در شمال ترکیه قرار دارد ، که تعدادی از بندر های مهم این دریا عبارتند از بندر استانبول ، ترابزون و سامسون می باشد .
دریای مرمره که داخل ترکیه قرار دارد و در شمال شرقی به دریا سیاه و در جنوب غربی به دریا اژه می پیوندد .
دریای اژه بخشی از دریایی مدیترانه است که بین ترکیه و یونان قرار دارد ،
دریای مدیترانه که در جنوب کشور ترکیه قرار دارد و در سواحل ان خانه های تاریخی زیادی وجود دارد .

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای ثبت نظر کلیک کنید!

مجموع امتیاز 0 / 5. تعداد نظر: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Join The Discussion

Compare listings

Compare