اقامت در ترکیه

اقامت در ترکیه

تعداد زيادي از مردم در مناطق مختلف جهان براي شروع زندگي جديد ، کار يا حتي تحصيل به فکر مهاجرت به کشور ترکيه مي‌افتند . اگر مي‌خواهيد در ترکيه زندگي کنيد و يا تجارت خود را داشته باشيد يا ملکي را خريداري کنيد ، مي‌توانيد با اطلاع از هزينه اقامت در ترکيه ، برنامه نقل مکان به اين کشور را براي خود طراحي و برنامه ريزي کنيد .

ترکيه با موقعيت جغرافيايي منحصر به فرد خود ، همراه با يک تاريخ غني ، درست در گهواره بسياري از تمدن‌هاي مختلف ، مکاني ممتاز براي زندگي دوباره مهاجران مي‌باشد .

دریافت اقامت در ترکيه يک مجوز قانوني براي اقامت شهروندان خارجي بر اساس مقررات خاص است . کارت اقامت ترکيه حق اقامت در اين کشور براي يک زمان مشخص را به شما اهدا مي‌کند .

شرايط اخذ اقامت ترکيه به اين صورت است که شما با روش هاي خاصي از قبيل اقامت گردشگري ترکيه ، اقامت شغلي ، اقامت ترکيه با سرمايه گذاري ، با کار و … مي‌توانيد اقامت موقت ترکيه و اقامت سالانه ترکيه را دريافت مي‌کنيد و در صورت تمديد اقامت و حفظ شرايط ، شرايط اخذ اقامت و شهروندي ترکيه را بدست اوريد .

مزاياي اقامت ترکيه

داشتن حق سفر به 80 کشور بدون نياز به اخذ ويزا و سفر به اروپا و کشور هاي حوزه شينگن و اتحاديه اروپا

داشتن حق کسب و کار و استخدام در شرکت هاي دولتي و خصوصي ترکيه بدون نياز به اجازه کار

داشتن حق دريافت وام از بانک ها و نهاد هاي خصوصي و دولتي کشور ترکيه

داشتن حق خريد اقساطي از قبيل ملک ، اتومبيل مانند يک شهروند ترک

دريافت کارت ملي کشور ترکيه و حق دريافت بيمه درماني و بازنشستگي

با توجه به اينکه ايرانيان در يک بازه 90 روزه براي سفر به ترکيه نياز به ويزا ندارند و از قانون معافيت ويزا برخوردار هستند ، اگر بخواهند براي مدت زمان بيشتري اجازه حضور در ترکيه را داشته باشند ، بايد مجوز اقامت بگيرند .

اشخاص حقيقي مي‌توانند در مناطقي که املاک خصوصي مجاز است ، به خريد ملک در ترکيه بپردازند . کشور‌هايي که اتباع آن‌ها واجد شرايط خريد ملک در ترکيه هستند توسط هيئت وزيران ترکيه تعيين مي‌شوند .

به آن دسته از شهروندان خارجي که اقدام به خريد ملک به ارزش 250 هزار دلار با بيشتر مي‌کنند ، اجازه دريافت تابعيت ترکيه از طريق خريد ملک داده مي شود .

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه