اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

براساس قوانین کشور ترکیه هر تبعه خارجی می‌تواند با خرید ملک در این کشور نسبت‌ به اخذ اقامت ترکیه اقدام کند و این اقامت تا زمانی‌ که ملک خریداری شده در تملک متقاضی باشد، تمدید می‌شود.

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

شما برای این کار ابتدا باید به کشور ترکیه سفر کنید و با بازدید از املاک مختلف، ملک مد نظر خود را انتخاب کنید. پس‌از خرید ملک و انتقال سند بنام شما می‌توانید از اداره مهاجرت ترکیه برای دریافت اقامت، درخواست وقت ملاقات کنید و در زمان مشخص شده با در دست داشتن مدارک لازم به این اداره مراجعه و اقامت یک‌ساله خود را دریافت کنید.

برای اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک چقدر سرمایه نیاز داریم؟

براساس قانون کشور ترکیه حداقل سرمایه جهت خرید ملک در ترکیه برای اخذ اقامت در شهر های بزرگ حداقل ۷۵ هزار دلار و در شهر های کوچک حداقل ۵۰ هزار دلار می باشد. قیمت خانه در کشور ترکیه به عوامل گوناگونی نظیر شهر و محله انتخاب‌ شده، قرار داشتن یا نداشتن ملک در برج‌ها و رزیدانس‌های بزرگ و مجهز، سن بنا و غیره بستگی دارد. اما به طور معمول قیمت ملک در ترکیه حداقل از متری پنج هزار لیر شروع می شود و شما برای خرید یک خانه معمولی و کوچک در کشور ترکیه باید حداقل مبلغ دویست و پنجاه هزار لیر به بالا را در نظر داشته باشید. البته لازم به ذکر است در شهر استانبول حداقل قیمت حدودا از متری ۳۰ هزار لیر شروع می شود.

برای اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک کدام شهر را انتخاب کنیم؟

شما می‌توانید در هر شهری از کشور ترکیه ملک مدنظر خود را براساس سلیقه انتخاب کنید. اگر شما شهرهای مدرن بزرگ و پرجمعیت را دوست دارید خرید ملک در شهرهایی نظیر استانبول، آنکارا و ازمیر مناسب شماست ولی اگر دوستدار طبیعت و فضای سرسبز هستید و همچنین قصد خرید خانه ارزان‌ قیمت‌تر را در ترکیه دارید می‌توانید شهرهایی نظیر آنتالیا، آنالیا و مارماریس را برای اخذ اقامت ترکیه از طریق ملک انتخاب کنید.

مشاوران ما در الومیگرنت می‌توانند شما را برای انتخاب شهر مناسب راهنمایی کنند و در ترکیه نیز مشاوران ما برای بازدید از املاک مختلف همراه شما خواهند بود تا علاوه‌ بر بررسی و نظارت بر موارد قانونی، به شما کمک کنند تا بهترین و ایمن ترین انتخاب را داشته باشید.

اجاره ملک خریداری شده در ترکیه

با توجه به این‌که نرخ اجاره خانه در ترکیه در مقایسه با کشور ایران به نسبت بالاتر است و همچنین سرمایه شما در یک اقتصاد پویا و روبه‌رشد به ملک تبدیل شده‌است، می‌توانید پس‌ از خریدن ملک از اجاره دادن آن کسب درآمد کنید.

آیا اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک می‌تواند به اقامت دائم ترکیه تبدیل شود؟

بله، همان‌طوری‌که گفته شد مادامی‌که سند ملک بنام شما باشد اقامت موقت شما تمدید می‌شود اما برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه باید مراحل زیر را طی کنید:

اگر اقامت شما به مدت پنج سال تکرار شود و شما هر سال حداقل ۱۱ ماه در ترکیه اقامت داشته باشید، اقامت دائم ترکیه را دریافت خواهید کرد. درصورتی‌ که سه سال از دریافت اقامت دائم شما بگذرد و شما هر سال حداقل ۱۱ ماه در ترکیه اقامت داشته باشید موفق به اخذ پاسپورت ترکیه خواهید شد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

پر کردن فرم راندوو از سایت اداره مهاجرت
کپی پاسپورت
ترجمه ی رسمی شناسنامه
ترجمه ی رسمی قباله ی ازدواج در صورت متاهل بودن
سند ملک خریداری شده
دریافت برگه ی نوماراتاژ از شهرداری
بیمه نامه ی سلامت اتباع خارجی
۴ قطعه عکس بیومتریک

مدارک نوشته صورت در حالت عمومی می باشد و مامور اداره ی مهاجرت میتواند مدارک دیگری نیز از شما درخواست نماید، برای کسب اطلاعات بیشتر جهت دریافت اقامت از طریق ملک خریداری شده با مشاورین بخش اقامت شرکت الومیگرنت در ارتباط باشید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه