آشنایی با شهر ازمیر ترکیه

اشنایی با ازمیر

کرانه‌های دریای اژه در کشور ترکیه از جمله زیبا‌ترین چشم انداز‌ها و مناطق گردشگری کشور ترکیه می‌باشد. خط ساحلی باشکوهی که آب شفاف دریای اژه به آن برخورد می‌کند، پر از کرانه‌های قدیمی که توسط باغ‌های زیتون، پرتگاهی سنگی و جنگل‌های کاج احاطه شده است و اگر شما علاقه‌مندان به اسکله‌های ماهیگیری زیبا، روستا‌های تفریحی پرطرفدار و یا بقایای تمدن‌های باستانی را که بالغ بر ۵۰۰۰ سال عمر دارد هستید باید به این شهر سفر کنید. اگر شما هم طرفدار شهر‌های ساحلی هستید، نوروز فرصت بسیار مناسب است تا در هوای بهاری به ازمیر سفر کنید. ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا است و از لحاظ بزرگی دارای موقعیت ممتاز به عنوان شهری تجاری، صنعتی بوده.

اشنایی با ازمیر

آشنایی کامل با ازمیر

سومین شهر بزرگ و پرطرفدار در ترکیه، بعد از استانبول و آنکارا می‌باشد که دارای موقعیت ممتاز از نظر تجاری و صنعتی می‌باشد. شهر ازمیر که در زبان ترکی ازمیر زیبا نامیده می‌شود و نیز بر فراز یک خلیج بلند و باریک قرار دارد و کرانه‌های دریایی اژه ترکیه از جمله زیبا‌ترین چشم انداز‌های این شهر زیبا می‌باشد.

این شهر توریستی در واقع در هزاره سوم قبل از میلاد در منطقه‌ای که امروزه بایر اکلی نام دارد بنا شده است و در آن زمان با شهر تروی یا تروا، که دارای پیشرفته‌ترین فرهنگ در آناتولی غربی است، نقطه اشتراک داشته و نیز در حدود ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد، این شهر تحت نفوذ قلمرو هیتی‌ها در آناتولی مرکزی درآمد و این شهر سیمیرنا نامیده می‌شد و در رده مهم‌ترین شهر‌های اتحادیه ایونین قرار گرفته و در طول این دوره یکی از برجسته‌ترین نکات این شهر این بوده که نویسنده یونانی مشهور( هومر ) در آنجا سکونت داشته است.

در ادامه درست در ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد، با حضور تمدن هیتایتی‌ها در این منطقه و تا زمان تمدن تروی، یعنی تا ۱۲۰۰ سال قبل از میلاد، خط و کتابت در آن وجود داشت اما با حمله اقوام بالکانی به این منطقه و منسوخ شدن خط، سراسر آناتولی مرکزی و غربی بار دیگر در تاریکی و نابودی فرو رفت.

موقعیت و جمعیت شهر ازمیر

شهر ازمیر یکی از سه شهر محبوب گردشگران در سراسر دنیا می‌باشد و جالب است بدانید که این شهر حدود ۴ هزار نفر جمعیت دارد و این شهر در ساحل دریای اژه قرار گرفته است و از مناطق گردشگری ترکیه بشمار می‌رود. شهر ازمیر مناطق بسیار زیبا و متنوعی دارد، این شهر دومین بندر بزرگ بعد از شهر استانبول را دارا می‌باشد و از شهر‌های توریستی و پرطرفدار کشور ترکیه می‌باشد. ضمنا می‌توان گفت که ازمیر از نظر وسعت سومین شهر بزرگ ترکیه و دومین بندر ترکیه بعد از استانبول شناخته می‌شود، ازمیر شهر شاداب و بسیار زیبایی می‌باشد و در مدت فستیوال بین المللی هنر در ماه ژوئن و جولای بازدید کننده و گردشگران زیادی به این شهر سفر می‌کنند.

در ازمیر معمولا رطوبت آب و هوا بالا نبوده و گاهی نیز نسیم و باد خنکی از دریا می‌وزد که شما را غرق در لذت می‌کند و شاهد اندکی آب و هوای خنک‌تر هستیم، ولی گاهی نیز ممکن است که در این شهر شاهد آب و هوای گرم ثابت و دمای حدودی ۳۵ تا ۳۸ درجه و یا حتی گاهی تا ۴۰ درجه سانتیگراد برسد.

Join The Discussion

Compare listings

Compare