آشنایی با شهر آنتالیا

شهر آنتالیا

شهر آنتالیا در سمت جنوب غربی کشور ترکیه قرار دارد و از جنوب به دریای مدیترانه ، از شرق به شهر سریک و از غرب به شهر های قورقودالی محدود شده است . سفر به این شهر به افرادی توصیه می شود که دنبال مکان مناسبی برای بدست آوردن آرامش و تفریح می باشد .

به دلیل توریستی بودن شهر آنتالیا و وجود تعدا زیادی مسافر در فصول مختلف سال ، در بسیار از تعطیلی ها هم بازارچه ها و مکان های تفریحی اماده پذیرایی از گردشگران می باشند . مساحت این شهر ۱.۴۱۷ کیلو متر مربع است و واحد پول این شهر لیر و فاصله زمانی آن نسب به ایران یک ساعت و نیم عقب تر است .

آنتالیا یکی از شهر های پر جاذبه و خوش آب و هوا ترکیه است . شهری با هتل های لوکس و بهترین خدمات و امکانات رفاهی ، مراکز خرید و فروشگاه های متنوع و رستوران های لاکچری می باشد . ساحل های آن برای تفریحات ساحلی و ورزش های آبی و لذت بردن در آفتاب می باشد .

ساحال لارا که میتوانید در آن با اجاره کردن موتور و اسکوتر و سواری کردن در کنار دریا لذت ببرید ، در ساحل کنیالتی هم پارک ابی هیجان انگیزی وجود دارد که میتوانید از آن استفاده کنید .

تاریخچه شهر آنتالیا

معنی کلمه آنتالیا خانه آتالوس است و همچنین این شهر توسط آتالوس دوم بنا شده است و باستان شناسان طول عمر این شهر را ۳۰۰ سال پیش از مسیح براورد کرده اند .

و در ۱۳۳ سال پیش از میلاد شهر آنتالیا جزوی از امپراطوری پر رونق روم بود و در برخی کتاب ها هم آمده که در سال ۱۳۳ پیش از میلاد دزدان دریایی نیز به این شهر حمله کرده بودند و آنجا را فتح کردند ، البته گفتنی است که بدانید در دوران بیزانس این شهر از محبوب ترین شهر های جهان محسوب می شد . شهر آنتالیا بین سال های ۱۳۲۱ تا ۱۴۲۳ میلادی به عنوان پایتخت سلجوقی نیز بوده و در همه سفر نامه ها از آن یاد شده است .

موقعیت و جمعیت شهر آنتالیا

شهر آنتالیا مرکز صنعت توریست و گردشگری ترکیه است و ۳۰ درصد از کل توریست های ترکیه به این شهر سفر می کنند ؛ کل استان آنتالیا دارای ۶۵۷ کیلومتر ساحل است که پلاژ ها و بنادر مختلف آن را تشکیل داده است ، موقعیت جغرافیایی این شهر در منطقه دریای مدیترانه واقع شده است و در شرق آنتالیا شهر های مرسین و کارامن ، در شمال قونیه : اسپارتا و بوردور ، در غرب آن موغلا و در جنوب ان دریایی مدیترانه قرار دارد . طبق اخرین آمار در سال ۲۰۱۶ جمعیت شهر آنتالیا به دو میلیون و ۳۲۸ هزار ۵۵۵ نفر رسیده است .

آب و هوای آنتالیا

آب و هوای آنتالیا مدیترانه ای می باشد که دارای تابستانی کاملا آفتابی و زمستانی معتدل است ، دمای این شهر معمولا ۳۰ درجه سانتی گراد می باشد و زمستان ها نیز تا ۵ درجه سانتی گراد پایین می آید . بهترین زمان برای سفر به آنتالیا در فصل بهار و تابستان است زیرا هم معتدل و خوب است و هم می توان از تمام سرگرمی ها استفاده کنیم .

برای خرید و اقامت در شهر آنتالیا ترکیه می توانید وارد سایت ما شوید ، الومیگرنت شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی میکند .

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه