استانبول کارت

استانبول کارت

استانبول کارت چیست؟

طبیعی است که اگر اهل سفر کردن، گشت و گذار و تفریح باشید، روش‌های کاهش دهنده هزینه‌ها را نیز بشناسید. در کل کم شدن هزینه ها در سفر به دلیل نوسان قیمت‌ها، موضوعی بسیار مهم به حساب می‌آید. استانبول یکی از مقصد‌های گردشگری بسیار محبوب بین ایرانی هاست که ما قصد داریم روش‌های کاهش دهنده هزینه‌ها در سفر به ترکیه و شهر استانبول را برای شما شرح دهیم .

با استانبول کارت تا ۲۰ درصد از هزینه‌های حمل و نقل را می‌توانید کاهش دهید.

استانبول و هزینه‌های بالای سفر

بدون شک یکی از دغدغه‌های مسافران در مقصد سفر، جابجا شدن و رفت و آمد در سطح شهر خواهد بود. در همین راستا باید بگوییم که قیمت سوخت در شهر استانبول بسیار بالا بوده و همین دلیل باعث شده هزینه جابه‌جایی شما با وسایل نقلیه‌ای مانند تاکسی گران تمام شود. از طرفی زمانی که به شهر استانبول سفر می‌کنید برای تفریح، بازدید مکان‌های تاریخی نیاز دارید که مدام در حال رفت و آمد باشید . پس منطقی خواهد بود برای صرفه جویی در هزینه‌های خود به دنبال راه چاره بگردید.

استانبول کارت

واقعیت امر این است که شما با خرید کارت گردشگری استانبول و شارژ آن می‌توانید شاهد کاهش هزینه‌های مربوط به حمل و نقل، بازدید از جاذبه‌ها گردشگری، سرویس‌های آنلاین شبانه روزی و اینترنت مصرفی در این شهر توریستی ترکیه باشید.

کارت گردشگری استانبول، کارت هوشمندی است که برای پرداخت کرایه حمل و نقل عمومی استفاده می‌شود. این کارت در مارس ۲۰۰۹ معرفی و در نهایت جایگزین بلیط الکترونیکی آکبیل شد. اندازه این کارت مثل کارت‌های هوشمند است و به راحتی در کیف پول شما جا می‌شود، مقدار شارژ آن از قبل پرداخت می‌شود و به راحتی هم قابل شارژ شدن است.

تهیه استانبول کارت

روش تهیه کردن استانبول کارت خیلی آسان است. شما به واسطه دکه‌های داخل ایستگاه مترو می‌تواند به راحتی این کارت را خریداری کنید. البته دستگاه‌هایی که کارت مترو را شارژ می‌کنند نیز به شما استانبول کارت می‌فروشند. یک روش دیگر هم این است که از دکه‌های روزنامه فروشی که داخل شهر هستند استانبول کارت را خریداری کنید.

حال که راه اصلی کاهش هزینه های رفت و آمد در استانبول را پیدا کردید، طبیعی است که به محض رسیدن به فرودگاه درصدد تهیه استانبول کارت بر آمده و از همان ابتدا بخواهید که آن را تهیه کنید.

اگر در فرودگاه آتاتورک استانبول باشید به راحتی می توانید این کارت را از ایستگاه متروی مستقر شده در فرودگاه تهیه کنید و خیلی سریع و راحت با مترو فرودگاه خود را به مقصد مورد نظرتان برسانید. اما اگر فرودگاه شما صبیحا گوکچن باشد باید استانبول کارت را از کیوسک های قرار گرفته در فرودگاه تهیه کنید که در قسمت خروجی ترمینال پروازهای خارجی تعبیه شده اند.

Join The Discussion

Compare listings

Compare