آشنایی با محله اسکودار استانبول ترکیه

اسکودار استانبول

محل اسکودار

استانبول یکی از زیباترین شهر‌های ترکیه و جهان است و با جاذبه‌های فراوانی که دارد مقصد محبوبی برای گردشگران به شمار می‌رود. استانبول منطقه‌ها و محله‌های مختلفی دارد که برخی از آن‌ها به دلیل توریستی بودن شهرت بیشتری پیدا کرده‌اند.

محله اسکودار استانبول یکی از محله‌های معروف استانبول است که در بخش آسیایی و در ساحل شرقی تنگه بسفر قرار گرفته است. اسکودار یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق مسکونی شهر است و از طریق کشتی مسافربری به اسم فری به نقاط دیگر شهر‌ و بخش اروپایی متصل می‌شود.

محله اسکودار که در زبان ایتالیایی و انگلیسی اسکوتاری نامیده می‌شود محله‌ای پرجمعیت و بزرگ در بخش آسیایی شهر استانبول است. اسکودار از شمال با بیکوز، از شرق با عمرانیه، از جنوب شرقی با آتاشهیر، از جنوب با کادیکوی و از غرب با تنگه بسفر همسایه است و در ساحل روبروش هم محله مشهور امینونو قرار گرفته است.

افراد می‌توانند به‌راحتی در دانشگاه اسکودار پذیرفته بشوند زیرا این دانشگاه شرایط پذیرش آسانی دارد و جای نگرانی برای تحصیل در این دانشگاه وجود ندارد.

این محله داری نیم میلیون جمعیت می‌باشد که در این منطقه زندگی می‌کنند. بخش اروپایی استانبول بخش توریستی‌تر شهر است و بسیاری از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری در این منطقه قرار دارند. اما اگر می‌خواهید با استانبول واقعی و زندگی مردم محلی آشنا شوید بهتر است به بخش آسیایی بیایید و یکی از بهترین جا‌ها محله اسکودار می‌باشد.

شهر استانبول از مناطق و محله‌های متعددی تشکیل شده است، اما به طور کلی می‌توان شهر استانبول را به ۳ قسمت ناحیه ای تقسیم کرد، که دو تای آن‌ها در بخش اروپایی قرار دارد. یکی از آن‌ها منطقه توریستی مشهور شهر است که برای توریست‌ها و گردشگران کامل شناخته شده است.

اکثر کاخ‌های مشهور عثمانی، بازار بزرگ، حمام‌های سنتی استانبول، رستوران‌ها در همین منطقه قرار دارند. منطقه توریستی همان طور که از نامش مشخص است بیشتر برای توریست‌ها طراحی شده‌اند و از رنگ و بوی محلی در آن چندان خبری نیست. ناحیه دوم هم در بخش اروپایی وجود دارد که شامل کافه‌ها و برند‌های مشهور بین المللی و جمعیت زیاد مردم محلی و توریستی در آن وجود دارد‌.

اما ناحیه سوم که در بخش آسیایی قرار دارد. بخش آسیایی بیشتر رنگ و بوی محلی دارد و توریست ها در بسیاری مواقع از آن غافل می‌شوند. در بین محله‌های بخش آسیایی، محله اسکودار بدون شک یکی از معروف‌ترین آن‌هاست و به محض پیاده شدن از کشتی از تفاوت فضا و رنگ بوی آن تعجب خواهید کرد.

از آن جایی که توریست‌های زیادی به بخش آسیایی نمی‌آیند این مناطق حال و هوایی محلی و اصیل خود را حفظ کرده است .حمام‌های سنتی محله اسکودار برای گردشگران خارجی طراحی نشده است و مردم محلی استانبول از آن‌ها استفاده می‌کنند.

این حمام‌ها برای نمایش بهترین تصویر از فرهنگ و رسم و رسوم ترکی به توریست‌ها ساخته نشده‌اند، بنابراین می‌توانید تجربه‌ای واقعی و اصیل از یک حمام ترکی را تجربه کنید. بسیاری از حمام‌های سنتی محله اسکودار یک قرن قدمت دارند و نزدیک به ۱۰۰ سال است که مردم محلی برای استحمام، استراحت و گپ و گفت با همدیگر از این حمام‌ها استفاده می‌کنند.

اسکودار استانبول

تاریخچه محل اسکودار استانبول

قدمت محلی اسکودار استانبول به قرن هفت میلادی برمی‌گردد در آن دوره این شهر با اسم چریسو پولیس شناخته می‌شد. در روایتی آمده‌ است که ایران در آن زمان خزانه‌ای در این شهر داشته و نام این شهر از همین موضوع ریشه گرفته‌است. حدود یک قرن بعد، این شهر به دست اولین سلاطین عثمانی افتاد.

از آن زمان به بعد، نام شهر به اسکوتاری تغییر پیدا کرد و کم‌کم نام اسکودار را بدست آورد اسکودار در قرن‌های اخیر نقش مهمی در توسعه راه‌آهن آناتولی داشت و از آن به‌عنوان یک پایگاه نظامی برای سربازان عثمانی و جمهوری ترکیه نیز استفاده می‌کرد. در طول جنگ جهانی تعداد زیادی از سربازان انگلیس در این منطقه زندگی می‌کردند و هم‌اکنون مزار خیلی از آن‌ها در گورستان منطقه اسکودا واقع شده‌است.

ویژگی‌های محله اسکودار استانبول

بدون‌شک مهم‌ترین قدم برای زندگی در ترکیه و زندگی در شهر استانبول، این است که ویژگی هر منطقه آن را بشناسید منطقه اسکودار از دهه شصت میلادی به‌صورت رسمی در حال توسعه گرفتن بود تا قبل‌ از آن این محل به‌عنوان استانی جداگانه شناخته می‌شد اما با بزرگ‌تر شدن شهر استانبول، این دو منطقه با یکدیگر ادغام شدند.

این منطقه دارای قدمت بسیار زیادی است و اگر سری به آن بزنید خواهید دید که بافت‌های آن بسیار گسترده و چشم‌نواز است اگر به‌دنبال خرید ملک در این محل هستید این محل برای شما انتخابی مناسب خواهد بود، زیرا هم‌قیمت مناسبی دارد و هم منطقی است که برای جمعیتش امنیت و آسایش را فراهم کرده‌است. بنا بر آمار ارائه‌شده توسط شهرداری درصد زیادی از این منطقه را افراد میان‌سال و بازنشسته تشکیل می‌دهند به‌طوری‌که این منطقه بیشتر دارای ساختمان‌های مسکونی می‌باشد اما بسیاری از افراد برای کار و یا تحصیل به قسمت اروپایی رفت‌وآمد دارند.

خرید و اجاره خانه در اسکودار استانبول

از نظر قیمت منطقه اسکودار را می‌توان در ناحیه‌ای از مناطق متوسط رو به بالا و یا گران‌ قیمت دانست به‌طوری‌که شما با خرید یک خانه صد متری در این منطقه به‌راحتی می‌توانید پاسپورت و اقامت ترکیه را دریافت کنید اما باید به این نکته توجه داشته باشید که قیمت خرید ملک در این منطقه بازهم نسبت‌ به ایران کمتر است و شما با بودجه کمتری می‌توانید خانه خود را بخرید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه