آشنایی با شهر استانبول

شهر استانبول

آشنایی با شهر استانبول

جاهای تاریخی، زیبایی های طبیعی، غذا و خوراکی و با گردشگری و فرهنگ؛ به دنبال هر آنچه که در یک شهر باشید در شهر استانبول می توانید پیدا کنید. سالهای طولانی پایتخت بیزانس و امپراطوری عثمانی بوده است و اکنون پایتخت فرهنگی و تجاری ترکیه است. شهر استانبول با جمعیتی بیش از 16 میلیون و 600 هزار نفر، پنجمین شهر بزرگ دنیا به حساب می آید همچنین بزرگترین، پرجمعیت ترین و مهاجرپذیرترین شهر ترکیه نیز محسوب می شود.

شهر زیبای استانبول در 29 می 1453 میلادی توسط سلطان مهمت فتح و به عنوان پایتخت عثمانی اعلام و به عنوان استانبول نامگذاری شد. قبل از عثمانی این شهر در دست رومی ها بوده و کنستانتین پولیس نام داشت.

آشنایی با شهر استانبول

تنها شهری در دنیاست که قاره ی آسیا را به قاره ی اروپا متصل کرده است و از دو بخش استانبول آسیایی و استانبول اروپایی تشکیل شده است. استانبول در مجموع 39 منطقه دارد که 25 منطقه در استانبول اروپایی و 14 منطقه در استانبول آسیایی واقع شده است. پیش شماره تلفن های مناطق استانبول اروپایی 212 و پیش شماره ی مناطق واقع شده در استانبول آسیایی 216 می باشد.

از لوکس ترین و امن ترین مناطق برای زندگی در استانبول در سمت آسیایی می توان به کادیکوی، اسکودار و بیکوز و در سمت اروپایی به سارییر، بشیکتاش و شیشلی اشاره کرد. برای تفریح و گردش در شهر زیبای استانبول به کادیکوی در سمت آسیایی و بی اوغلو، فاتیح و بشیکتاش در سمت اروپایی بیشتر توجه می شود. چندین ساحل زیبا در استانبول وجود دارد که توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می کند که از جمله ی این سواحل میتوان به ساحل زیبای ببک و ساحل مدا اشاره کرد.

آشنایی با شهر istanbul

در کنار تمام زیبایی ها و اصالت، استانبول هم مانند تمامی شهرهای دنیا معایب خاص خود را برای اقامت و گردشگری دارد. به دلیل جمعیت بالای استانبول همواره با ترافیک و شلوغی خاصی روبه رو هستید که در ساعات خاص و مکان های خاص به اوج خود می رسد. اگر در استانبول زندگی کنید، بخش مهمی از روزتان در ترافیک خواهد گذشت.

اگر به عنوان گردشگر به استانبول می آیید و دوست ندارید این شلوغی ها را لمس کنید، بهترین زمان تعطیلات عید فطر و عید قربان است که ساکنین استانبول اغلب در مسافرت هستند. البته هستند کسانی که این شلوغی ها را جزئی از زیبایی و زنده بودن شهر می دانند و دوست دارند.

آشنایی با شهر استانبول ترکیه

مورد دومی که برای برخی افراد اذیت کننده است مصرف بالای سیگار مابین ساکنین استانبول است. ممکن است در حین قدم زدن در ساحل و یا جاده استقلال بارها بوی سیگار را استشمام کنید. البته در مکان های بسته سیگار کشیدن ممنوع است و در کافه و رستوران ها فضای جدایی برای سیگاری ها در نظر گرفته شده است. ولی اگر سیگاری هستید، طبیعتا استانبول بهشت شما محسوب می شود.

مورد سومی که بسیار حائز اهمیت است نا امن بودن برخی محله های استانبول است که این محله در هر منطقه ی استانبول، حتی در کنار مناطق لوکس می تواند باشد و متاسفانه گردشگران به دلیل عدم آشنایی با این محلات، بعضاً با مشکلاتی مواجه می شوند.

لازم به ذکر است که در تمامی مناطق توریستی استانبول مانند جاده استقلال و منطقه فاتیح همواره باید به اشیا شخصی خود دقت لازم را داشته باشید تا از دست کیف زن ها در امان باشید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه