آشنایی با شهر استانبول ترکیه

اشنایی با استانبول

استانبول شهر مساجد عثمانی و بازمانده با شکوه قسطنطنیه از لحاظ جغرافیایی به گونه‌ای می‌باشد که بخشی از آن در قاره آسیا و بخشی دیگر از آن در قاره اروپا قرار گرفته است و این دو بخش توسط پل معروف بسفر به یکدیگر متصل شده‌اند. به همین دلیل شهر استانبول را در اصطلاح پلی میان دو قاره اروپا و آسیا می‌نامند. شهر استانبول پر جمعیت‌ترین شهر ترکیه و همچنین مرکز فرهنگی، تاریخی و اقتصادی کشور ترکیه محسوب می‌شود. دین اکثریت مردم ترکیه اسلام و سنی می‌باشد و به همین دلیل، استانبول می‌تواند مقصد مناسبی برای ایرانیان باشد. استانبول معمولا در نوروز پر از مسافران ایرانی می‌باشد و گردشگران زیادی این شهر و کشور را برای تفریحات خود انتخاب می‌کنند. لازم به گفتن است که بدانید شهر استانبول یکی از پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه و همچنین مرکز فرهنگی، تاریخی و اقتصادی این کشور محسوب می‌شود‌.

تاریخچه شهر استانبول

استانبول شهری با تاریخ ۲۵۰۰ سال می‌باشد که در جهان باستان با نام قسطنطنیه شناخته می‌شود و پرجمعیت‌ترین شهر کشور ترکیه نیز می‌باشد و جمعیتی بالغ بر ۱۴ میلیون نفر را دارا می‌باشد که در این شهر پرهیاهو استانبول اقامت دارند که این جمعیت، شهر استانبول را به هفتمین شهر بزرگ و پرجمعیت اروپا تبدیل کرده است و همانطور که قبلا اشاره کرده بودیم نیمی از بخش شهر استانبول در آسیا و بخشی دیگر در بخش اروپایی قرار دارد. این شهر از نظر جغرافیایی بین دو دریایی مرمره و دریای سیاه واقع شده و از آن‌جا که مراکز تاریخی و تجاری شهر استانبول در بخش اروپایی شهر واقع شده است به همین دلیل بیش از دو سوم جمعیت مردم شهر ساکن بخش اروپایی هستند.

بیش‌ترین قسمت مورد توجه در شهر استانبول، مرکز تاریخی آن است که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، شهر استانبول در طی تاریخ سه مرحله مهم و اساسی را گذرانده است که مرحله اول آن مربوط به امپراتوری روم شرقی می‌باشد و همچنین در سال ۳۳۰ پس از میلاد امپراتوری روم شرقی به جهت موقعیت فوق‌العاده تنگه بسفر، قسطنطنیه را به عنوان پایتخت خود انتخاب کردند.

اشنایی با استانبول

فرهنگ مردم استانبول

برای گردشگران و افرادی در سراسر دنیا که می‌خواهند در این شهر مهاجرت تحصیلی و یا اقامت در استانبول داشته باشند به دقت به این مطلب گوش فرا دهند چرا که این مسئله بسیار مهم است. فرهنگ مهم‌ترین بخش وجودی هر شهر یا کشور است زیرا نشان دهنده چگونگی حضور پیشینیان آن سرزمین می‌باشد و جالب است بدانید که موقعیت جغرافیایی ترکیه و هم‌جواری آن با کشور‌های اروپایی بر روی فرهنگ و آداب مردم ترکیه نقش بسیار مهمی دلشته است.

ترک‌ها مردم مهمان نوازی هستند آن‌ها از دعوت مهمان به منازلشان لذت می‌برند و جالب است بدانید که اگر مهمانان زود از خانه آن‌ها بروند نوعی بی احترامی به آن‌ها است و به معنای خوش نگذشتن به مهمان می‌شود و این باعث ناراحتی آنان می‌شود و نیز در مواقع عزاداری، همسایگان تا روز سوم غذا‌های آماده شده در خانه خود را به منزل داغ دیده می‌برند.

Join The Discussion

Compare listings

Compare