منطقه شیشلی استانبول و بررسی قیمت ملک در شیشلی

منطقه شیشلی استانبول

منطقه شیشلی استانبول در مرکز استانبول و در بخش اروپایی قرار دارد. این منطقه از سمت شرق با منطقه بشیکتاش، از سمت شمال و غرب با منطقه کائیتهانه و از سمت جنوب با منطقه بی اوغلو همسایه است.

معرفی منطقه شیشلی استانبول

منطقه شیشلی در مرکز شهر استانبول قرار داشته و ساحلی به دریا ندارد. در این منطقه آثار تاریخی، مراکز خرید مدرن، مراکز تجاری و اداری، مراکز فرهنگی و هنری وجود دارد. شیشلی استانبول در سال 1954 به یک منطقه مستقل تبدیل شد. در سال 1987 منطقه کائیتهانه و در سال 2012 میلادی نیز محله های ماسلاک و آیازاغا و هوزور از منطقه شیشلی جدا شدند. در حال حاضز منطقه شیشلی دارای 25 محله می باشد. از بهترین محله های این منطقه می توان به مشروطیت، تشویقیه و فولیا اشاره کرد.

براساس روایتی نام این منطقه از عمارت شیشچیلرین که متعلق به خانواده ای بود که به کار سیخ کشی می پرداختند گرفته شده است. نام عمارت بعدها به نام شیشلیلرین تغییر نام داده بود. برخی نیز انتخاب نام شیشلی را به توپوگرافی منطقه نسبت می دهند. منطقه ای مرتفع که در فلات بی اوغلو واقع شده است.

بر اساس گزارش 2022 وزارت صنعت و فناوری جمهوری ترکیه، این منطقه اولین منطقه توسعه یافته در ترکیه می باشد.

معرفی منطقه شیشلی استانبول

در منطقه ی شیشلی تمامی وسایل حمل و نقل عمومی وجود دارد به طوریکه به راحتی می توانید به تمامی نقاط شهر دسترسی داشته باشید. ایستگاههای مترو M2 و M7، ایستگاه متروبوس، تله کابین ماچکا، ایستگاههای اتوبوس باعث شده است تا این منطقه کل مناطق شهر را به هم متصل کند. لازم به ذکر است اولین خط تله کابین استانبول، خط تله کابین Maçka – Taşkışla از دره دولما باهچه می گذرد.

استانبول - منطقه شیشلی

تعداد جمعیت شیشلی براساس آمار سال 2020 میلادی برابر 266 هزار و 793 نفر می باشد. با توجه به مرکزی بودن منطقه شیشلی افزایش جمعیت در این منطقه همانند منطقه سارییر بیشتر می باشد.

وضعیت ساخت و ساز و قیمت ملک در شیشلی، سال 2023

مرکزی بودن منطقه، دسترسی راحت، فرهنگ بالا دلایلی برای انتخاب یک منطقه برای زندگی می باشد. بدلیل وجود این دلایل در منطقه شیشلی سرمایه گذاران زیادی در این منطقه سرمایه گذاری ملکی انجام میدهند. به دلیل توریستی بودن منطقه و وجود رستوران ها و بارها و مراکز خرید لوکس در این منطقه علی الخصوص در نیشانتاشی باعث رونق چشمگیر منطقه شده است. بدلیل مرکزی بودن و امنیت بالای منطقه، درآمد حاصل از اجاره در این منطقه بسیار بالا می باشد. به همین دلیل افرادی که قصد سرمایه گذاری را دارند این منطقه را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند.

در بررسی قیمت ملک در شیشلی، در حالت کلی میانگین قیمت هر مترمربع ملک در منطقه شیشلی در ساختمان های صفر برابر 84 هزار و 500 لیر و میانگین قیمت هر مترمربع ملک در منطقه شیشلی با در نظر گرفتن کل ساختمان های منطقه برابر 48 هزار و 571 لیر می باشد. درصد افزایش قیمت ملک (با در نظر گرفتن کل ساختمان ها) نسبت به سال گذشته (2022) در حدود 53 درصد می باشد.

قیمت ملک در شیشلی

با توجه به جدول زیر می توان میزان عددی افزایش قیمت هر مترمربع ملک در منطقه شیشلی استانبول را بررسی نمود. با توجه به آمار جدول زیر ارزش ملک در طی سالهای اخیر افزایش قابل توجهی داشته است.

میزان عددی افزایش قیمت هر مترمربع ملک در منطقه شیشلی استانبول

خرید ملک در منطقه شیشلی استانبول

منطقه شیشلی استانبول بسیار مورد توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار دارد. از این رو خرید و فروش در این منطقه همیشه از رونق خاصی برخوردار می باشد. اگر قصد خرید از این منطقه را دارید می توانیم بهترین پروژه های قابل سرمایه گذاری را برایتان معرفی کنیم. از پروژه های لوکس و با کیفیت منطقه شیشلی می توان به پروژه نیشانتاشی کورو، سینپاش کوئین، روتانا بومونتی و پروژه لوتوس نیشانتاشی اشاره کرد.

شرکت الومیگرنت علاوه بر معرفی پروژه های با کیفیت و لوکس، با ارائه ی فایلهای دست دوم با قیمت زیر بازار در خدمت مشتریان عزیز می باشد. جهت گرفتن وقت قبلی برای مشاوره با کارشناسان ملکی شرکت با ما تماس بگیرید.

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه