مهاجرت از طریق تحصیل در کشور ترکیه

0
(0)

درحال‌حاضر مهاجرت تحصیلی به ترکیه به‌ علت ویژگی‌های قابل‌توجه و منحصربه‌فرد از جمله رفت‌وآمد آسان و بدون نیاز به ویزا، موقعیت جغرافیایی مناسب به‌ عنوان پل ارتباطی بین آسیا و اروپا و برخورداری از فرهنگ غنی و نزدیک به کشورمان به گزینه‌ای ایده‌آل برای بسیاری از دانشجویان جهان به‌ ویژه کشورهای آسیایی تبدیل شده‌است.

دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در ترکیه و انتخاب دانشگاه باید در آزمون YÖS شرکت کنند. این آزمون شرط ورود به دانشگاه‌های ترکیه در مقطع لیسانس می‌باشد. با این‌ وجود برخی از دانشگاه‌های دولتی و خصوصی اقدام به پذیرش دانشجو بدون در نظر گرفتن این آزمون نیز می‌کنند. تحصیلات دانشگاهی بدون آزمون گزینه تحصیلی مناسب و پرطرفدار برای متقاضیان ایرانی به حساب می‌آید. به‌ ویژه برای افرادی که بدلیل مختلف در کنکور ایران نتوانستند قبول بشوند.

تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه

متقاضیان تحصیل در ترکیه می‌توانند بسته به دانشگاه محل تحصیل و کیفیت آموزشی که در سطح جهانی ارائه می‌شود، تحصیلات خود را به زبان‌های دیگر مانند ترکی و یا انگلیسی ادامه دهند و حتی برای توسعه حرفه خود در ترکیه تلاش کنند. با وجود این‌که برخی از دانشگاه‌ها دوره‌های آموزشی خود را به زبان ترکی ارائه می‌دهند، اما بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه از زبان انگلیسی در برنامه آموزشی خود نیز استفاده می‌کنند.

بنابراین دانشجویانی که مایل به حضور در این دانشگاه‌ها هستند باید سطح مشخصی از تسلط به زبان انگلیسی را توسط یک آزمون معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس یا تافل به دانشگاه ارائه دهند. البته لازم به ذکر است که بسته به رشته تحصیلی مورد نظر نمره سطح زبان که مدنظر دانشگاه است می‌تواند متغیر باشد. بنابراین بهتر است قبل‌از هر گونه درخواست تحصیل در ترکیه پیش‌نیازهای نمره زبان در هر رشته و دانشگاه را بررسی کنید.

شرایط تحصیل در ترکیه

اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید، شرط اول فارغ‌التحصیل شدن از دبیرستان است. سپس شما می‌توانید با توجه به تمایل و تسلط خود به زبان ترکی و یا انگلیسی اقدام به انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظر خود کنید افراد مسلط به زبان ترکی استانبولی می‌توانند برای ادامه تحصیل دانشگاه دولتی را نیز انتخاب کنند. مدارکی که بعد از انتخاب دانشگاه و جهت پذیرش باید ارائه گردد، شامل: دیپلم دبیرستان، پاسپورت بود ریز نمرات و عکس پرسنلی می‌باشد.

شما می توانید از این روش اقامت در ترکیه را برای خود نیز به دست آورید. اگر در این زمینه مشکلی داشتید می‌توانید از مشاوران ما در الومیگرنت راهنمایی بگیرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای ثبت نظر کلیک کنید!

مجموع امتیاز 0 / 5. تعداد نظر: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Join The Discussion

Compare listings

Compare