اجاره آپارتمان در استانبول

اجاره آپارتمان در استانبول
0
(0)

اگر قصد سفر به استانبول را دارید، باید بدانید که هزینه اجاره خانه در استانبول نسبت به شهرهای دیگر ترکیه بالاتر می باشد. البته به همان نسبت شانس پیدا کردن کار در استانبول نسبت به دیگر شهرهای ترکیه بالاتر است.

در کشور ترکیه امکان رهن خانه وجود ندارد و شما یا یک خانه را می خرید یا اجاره می کنید. برخلاف ایران برای اجاره خانه در ترکیه نیاز ندارید مبلغ خیلی هنگفتی را به عنوان پول پیش به صاحبخانه بدهید. بلکه پول پیش به اندازه یک یا دو مبلغ کرایه است. اگر خانه را مبله بگیرید دوتا کرایه را به عنوان پول پیش، پرداخت می‌کنید. در کشور ترکیه به این پول پیش دپوزیت نیز گفته می شود.

 نحوه اجاره خانه در استانبول

پس از عقد قرارداد و امضای کرایه نوبت به تغییر نام قبوض می‌رسد. برای به نام کردن قبض آب و گاز نیاز به کارت اقامت ترکیه دارید. این تغییر نام برای انتقال مسئولیت بدهی ها از صاحب قبلی به شما می باشد. نحوه پرداخت اجاره خانه نیز ماهیانه است و بهتر از طریق حساب بانکی خود به حساب صاحبخانه واریز شود.

اخذ اقامت از طریق اجاره خانه در استانبول ترکیه

در هنگام اجاره خانه حتماً نسبت به محل خانه خود دقت به خرج بدهید زیرا به برخی از مناطق دیگر اقامت تعلق نمی‌گیرد. این مناطق در استانبول شامل محله‌هاق فاتیح و اسنیورت می‌باشند. همچنین در بعضی از مناطق دیگر که درصد خارج نشینان بالا باشد نیز اقامت تعلق نمی گیرد. همچنین شما باید به سند خانه نیز توجه داشته باشید چون اگر مشکلی داشته باشد اداره مهاجرت به آن اقامت نمی‌دهد. در استانبول بسیاری از آپارتمان ها در سند آن تجاری قید شده ولی استفاده مسکونی دارند حتماً قبل از اجاره خانه با درخواست ارائه سند از مسکونی بودن واحد خود اطمینان پیدا کنید.

شما می‌توانید برای دریافت قیمت و اجاره خانه در استانبول رو به دریا با مشاورین ما در الومیگرنت در ارتباط باشید.

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای ثبت نظر کلیک کنید!

مجموع امتیاز 0 / 5. تعداد نظر: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Join The Discussion

Compare listings

Compare