ویزای کار در کشور ترکیه (چالیشما ایزین)

0
(0)

برای دریافت ویزای کار در کشور ترکیه یا همان چالیشما ایزین باید از طرف کارفرمای ترک دعوت به همکاری برای متقاضی شود. طبق قوانین کشور ترکیه فقط کارفرما می تواند برای متقاضی درخواست همکاری دهد.

ویزای کار در کشور ترکیه (پالیشما ایزین)

کارفرمای ترک برای جذب نیروی خارحی حتما باید درخواست جالیشما ایزین برای نیرو درخواست نماید که این درخواست قوانین خاص خود را دارد. کارفرمایی میتواند درخواست چالیشما ایزین برای نیروی خارجی خود بکند که حداقل دارای 5 نیروی ترک (بیمه شده توسط شرکت) باشد.

پس از ارائه درخواست اجازه ی کار توسط کارفرما، درصورت تایید مجوز کار برای فرد خارجی از طرف دولت ویزای کار یکساله در سال اول صادر میگردد. که در سالهای بعدی قبل از اتمام انقضای کارت باید نسبت به تمدید اقدام گردد. لازم به ذکر است برای دریافت ویزای کار، متقاضی حتما باید دارای کارت کیملیک باشد.

کارت آبی یا همان چالیشما ایزین یکی از معتبرترین نوع اقامت در کشور ترکیه می باشد. که در صورت داشتن کارت چالیشما ایزین به مدت 5 سال متوالی و پیوسته فرد دارای کارت می تواند نسبت به اخذ شهروندی ترکیه اقدام کند. تا زمانی که شهروندی فرد خارجی تایید نشده است حتما باید ویزای کار ادامه یابد.

در صورت اخذ ویزای کار توسط شرکت و یا همان کارفرمای ترک شما می توانید از خدمات پزشکی رایگان در کشور ترکیه بهره مند شوید. حداقل حقوق در سال 2022 که توسط وزارت کار کشور ترکیه تایید شده است مبلغ 4253.40 لیر می باشد که در صورت متاهل بودن و داشتن فرزند، مبالغ حق اولاد نیز به این مبلغ اضافه می شود.

ویزای کار در کشور ترکیه

طبق قانون کشور ترکیه مدت زمان کار آزمایشی و شروع به کار، 2 ماه می باشد. در طی این دو ماه کارفرما موظف است مبلغ حقوق ماهانه و بیمه ی ماهانه ی کارگر را بپردازد.

در حالت کلی رنج حقوق کارهای کارگری و سطح پایین در ماه در حدود 4000 الی 4700 لیر، کارهای متوسط به بالا در ماه در حدود 5000 الی 12000 لیر می باشد.

توانایی صحبت کردن به زبان ترکی و انگلیسی امتیاز بزرگی در مرحله ی جستجوی کار و همچنین موفقیت در انجام کار می باشد. با توجه به شرایط خاص اخذ ویزای کار، کارفرمایان فقط در صورت داشتن تخصص بالای کارجو و مورد نیاز شرکت خود نسبت به استخدام فرد خارجی و اخذ ویزای کار اقدام میکند. به همین دلیل با یادگیری تخصص های لازم در هر زمینه ای شانس بدست آوردن کار مناسب را برای خود افزایش دهید.

ویزای کار در کشور ترکیه

سایت های کاریابی در کشور ترکیه:

برخی از سایت های کاریابی در کشور ترکیه وجود دارد که می تواند در پیدا کردن کار مناسب در سریعترین زمان به شما کمک نماید. از جمله ی این سایت ها میتوان به سایت های kariyer.net، işinolsun، 24saateiş و . . . اشاره کرد. این سایتها دارای اپلیکیشن برای گوشی های اندروید و ios نیز می باشند که براحتی می توانید از آنها استفاده نمایید.

ویزای کار در کشور ترکیه

در کشور ترکیه برخی از مشاغل برای افراد خارجی ممنوع می باشد. لیست این مشاغل را می توانید از سایت https://www.csgb.gov.tr بررسی نمایید.

در آخر پیشنهاد می شود از طریق سایت های معتبر کشور ترکیه و یا به صورت مراجعه ی حضوری نسبت به پیدا کردن شغل مورد نظرتان اقدام کنید و از پرداخت مبالغ سنگین جهت معرفی کار برای شرکت های کاریابی ها اجتناب نمایید.

جهت مشاوره حضوری و تلفنی با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس واتس آپ: 05373049838 – 05373074179

شماره تلفن دفتر: 02122160003

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای ثبت نظر کلیک کنید!

مجموع امتیاز 0 / 5. تعداد نظر: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Join The Discussion

Compare listings

Compare