خرید خانه در محل کارتال استانبول

خرید خانه در محل کارتال استانبول

منطقه کارتال استانبول یکی از مناطق آسیایی در سواحل دریای مرمره در جنوب غربی شبه جزیره kocaeli شهر استانبول است که از غرب با مال تپه از شمال با منطقه سنجاق تپه از سمت شمال شرق با منطقه سلطان بی لی و از سمت شرق با منطقه پندیک همسایه می‌باشد.

مرتفع ترین قسمت شهر استانبول که به آن بالکن استانبول نیز گفته می‌شود. در محله آدیوس منطقه کارتال واقع شده است.

منطقه کارتال، یکی از قدیمی‌ترین مناطق استانبول می‌باشد و قدمت آن به بیش از هزار سال قبل و به دوران امپراتوری روم شرقی و بیزانس باز می‌گردد. پس از ظهور امپراتوری عثمانی، این منطقه بارها بین این دو قدرت دست به دست شده است.

این منطقه از استانبول از ۲۰ محله ساخته شده است و دارای ۲۱۸۶ خیابان و کوچه و مساحت آن ۳۹۱ کیلومتر می‌باشد. منطقه کارتال در سال ۱۹۴۷ به عنوان منطقه ای مستقل با مرز‌هایی مشخص تعیین شد و این منطقه صنعتی با سرعت از سال ۱۹۴۷ به یکی از مناطق در حال رشد صنعتی استانبول تبدیل شد.

منطقه کارتال استانبول از موسسات بهداشتی زیادی برخوردار می‌باشد. این منطقه دارای ۴ بیمارستان دولتی و۳۰ بیمارستان خصوصی و ۵ پلی کلینیک و ۹ مرکز پزشکی که در حال فعالیت می‌باشند. دانشگاه‌های زیادی از جمله دانشگاه مرمره و علوم بهداشتی و دانشکده پرستاری در منطقه کارتال قرار گرفته است.

راه‌های زیادی در حوزه حمل و نقل در منطقه کارتال وجود دارند که مهمترین آن فاصله ۱۵ کیلومتری این منطقه با فرودگاه صبیحا در قسمت آسیایی استانبول است. همچنین بندر کشتی در منطقه کارتال در سال ۱۸۵۷ ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفته است. اتوبان D100 که برقرار کننده ارتباط بین دو قاره آسیا و اروپا می‌باشد از این منطقه عبور کرده و نقش مهمی را در حوزه توسعه حمل و نقل زمینی بر عهده دارد.

جاده ساحلی که در کادیکوی از خیابان بغداد آغاز شده تا منطقه کارتال ادامه دارد و از گزینه‌های مهم در حمل و نقل کارتال به حساب می‌آید. ایستگاه مترو خطوط بین کادیکوی و کاینارجا در منطقه کارتال ایستگاه مترو وجود دارد که در سال ۲۰۱۲ ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

این ناحیه استانبول از جمله مناطقی از شهر استانبول است که به سرعت در حوزه ساخت و ساز رشد چشمگیری داشته و این امر باعث شده که تعداد زیادی از مهاجران داخلی و خارجی در این منطقه خوب آسیایی مشغول به زندگی شوند. منطقه کارتال با تعداد زیادی از آسمان خراش‌های زیبا و مدرن برج‌های لوکس سازه‌هایی شیک باعث شده که به عنوان نگینی در استانبول بدرخشد.

 

 

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه