آشنایی با خیابان بغداد استانبول

101315 Istanbul Bagdat Caddesi Street 2 compressed 1 1

خیابان بغداد استانبول خیابانی است که در بین ترک ها به اختصار خیابان گفته می‌شود، از دیدنی‌ترین، قدیمی‌ترین و لوکس‌ترین خیابان‌های بخش آسیایی شهر استانبول است که یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید در این شهر به حساب می‌آید. این خیابان همانند خیابان استقلال می‌باشد و دست کمی از آن ندارد. اگر از قدم زدن در خیابان‌های شلوغ و شیک لذت می‌برید، قطعا این خیابان می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

همانطور که می‌دانید شهر استانبول از دو بخش اروپایی و آسیایی تشکیل شده است که خیابان بغداد با قدمت ۴۰۰ ساله در بخش آسیایی این شهر قرار دارد. این خیابان با حدود ۱۴ کیلومتر طول در موازات و کنار دریایی مرمره ساخته شده است و در آن انواع مختلفی از، کافه‌ها، رستوران‌ها، بوتیک‌های فراوانی قرار دارد که میتواند برای توریست‌ها می‌توانند یک روز کامل وقت خود را برای گردش در این خیابان اختصاص دهند.

شاید بسیاری از گردشگران به خیابان استقلال در بخش اروپایی برای خرید مراجعه کنند و آشنایی کافی با خیابان بغداد نداشته باشند اما، باید بدانید که این خیابان نیز، یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید در این شهر محسوب می‌شود. زیبایی و جذابیت این منطقه ارزش آن را دارد که از بخش اروپایی استانبول به قسمت آسیایی آن سفر کنید. سوار کشتی شدن و دیدن صحنه‌های جذاب کنار اسکله، شادابی و نشاط در خیابان بغداد و شور و شوق مردم برای خرید، پویایی و امید را به مسافران هدیه می‌دهد.

آشنایی با خیابان بغداد استانبول

خیابان بغداد از شرق و غرب به دو منطقه مشهور استانبول، یعنی کادیکوی و مال تپه منتهی می‌شود. این خیابان یک طرفه می‌باشد و با چنار‌های سر به فلک کشیده فضایی بسیار دلنشین برای قدم زدن و خرید به وجود آورده است. همان‌طور که در بالا به آن اشاره داشتیم سر تا سر این خیابان پر از مراکز خرید بزرگ و مدرن می‌باشد.

علاوه بر این رستوران‌های بسیار لوکس و سطح بالا، کافه‌ها، نمایشگاه‌های لوکس فروش اتومبیل و بانک‌های مختلف، این خیابان را به یکی از خیابان‌های لوکس و پر‌تردد شهر استانبول تبدیل کرده است. خیابان بغداد استانبول به اعتقاد بسیاری یک مرکز خرید بزرگ و روباز است.

تاریخچه خیابان بغداد

خیابان فعلی بغداد در گذشته‌های دور و در زمان امپراتوری بیزانس روم و بعد‌ها در دوران امپراتوری عثمانی جاده‌ای ارتباطی بین قسطنطنیه و بخش آسیایی ( آناتولی) شهر بوده است. این جاده برای اهداف تجاری، بازرگانی و همین طور نظامی استفاده می‌شود. در سال ۱۶۳۸ و بعد از تصرف شهر توسط سلطان مراد چهارم این جاده به اسم بغداد نامگذاری شد. با این حال، جاده اصلی و اولیه از محله اسکودار استانبول شروع می‌شود و در نهایت به کیزیل توپراک منتهی می‌شد. عثمانی‌ها در سرتاسر این خیابان چشمه‌ها و مساجد متعددی ساختند و هنوز هم برخی محله‌ها در خیابان بغداد استانبول به نام چشمه‌های قدیمی شناخته می‌شوند.

در زمان سلطنت سلطان عبدل حمید دوم برخی مقامات بالا رتبه که در دربار عثمانی پاشا نامیده می‌شدند و تجارت و داد و ستد زیادی در خیابان بغداد انجام می‌دادند، تصمیم گرفتند در همین حوالی سکونت داشته باشند. از این رو، پاشاها زمین‌های بایر اطراف خیابان بغداد استانبول را خریداری کردند و خانه‌های اربابی باشکوه و زیبایی ساخته‌اند که تعدادی از آن‌ها تا به امروز نیز باقی مانده است.

آشنایی با خیابان بغداد استانبول

خیابان بغداد استانبول یکی از خیابان‌های مشهور و مهم این شهر است و بسیاری از جشن‌ها و رویداد‌های اجتماعی در همین خیابان برگذار می‌شود. در روز جمهوری ترکیه که هر سال در 29 اکتبر برگذار می‌شود راهپیمایی با شکوهی در امتداد این خیابان نیز برگذار می‌شوند.

 

پیوست به گفتگو

مقایسه ملک ها

مقایسه